22.  2.  2006    Excel

Pohodlné nastavení rozměrů buněk

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Aby tabulky dobře vypadaly je nutné nastavit rozměry buněk. Excel nabízí několik způsobů, jak se s nastavením vypořádat.

1Z nabídky Start spusťte program Excel a vytvořte novou tabulku. V ukázkové tabulce jsou záměrně umístěny texty, které přesahují rozměry buněk. 2Nejjednodušší postup, kterým nastavíte rozměry buněk je přetažení myší. Chcete-li upravit šířku sloupce, najeďte na dělicí čáru sloupců v záhlaví tabulky. Tvar kurzoru se změní, stiskněte levé tlačítko myši a tažením upravte šířku sloupce. Při tažení zobrazí Excel aktuální rozměry sloupce. 3Stejný postup můžete využít také pro nastavení výšky řádku. To se hodí zejména v případě, že do tabulky umisťujete nadpis větším písmem. 4Rozměry sloupce můžete zadávat také číselně. Nejprve vyberte celý sloupec (klepnutím na záhlaví). Poté ve sloupci klepněte pravým tlačítkem myši a v zobrazené nabídce vyberte Šířka sloupce. 5V následujícím dialogovém okně zadejte přesnou šířku sloupce. Automaticky se zde objeví aktuální šířka. 6Podobný postup můžete využít i pro zadání výšky řádku. Pro výběr celého řádku klepněte na levém okraji na číslo řádku. 7Přesné nastavení šířky je užitečné i při hromadném nastavování. S klávesou Ctrl klepněte na několik záhlaví sloupců. Tím je označíte pro úpravy. Pokud nyní zadáte šířku sloupce, bude nastavena pro všechny vybrané buňky. 8Nastavení řádků i sloupců najdete v nabídce Formát, kde můžete nastavit i výchozí šířku sloupce. Klepněte na Formát, Sloupec, Standardní.
TIP: Poklepete-li na záhlaví sloupce, nastaví Excel šířku buněk tak, aby se do ní přesně vešel text. Poklepete-li postupně na všechna záhlaví, získáte tabulku, které má nastavenou ideální šířku – přesně takovou, aby se do ní vešly texty a přitom šetřila místem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře