16.  11.  2012    Ostatní

Pokročilé ovládání oken plochy ve Windows 8

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte při práci otevřené větší množství oken a potřebujete je na obrazovce bleskově uspořádat, je ruční posouvání zdlouhavé. Naštěstí je tu ale AutoSizer.

Jednoduchý prográmek AutoSizer vám po spuštění zobrazí přehled právě otevřených oken a u každého nabídne název i přidruženou třídu. Nenechte se zmást tím, že v popisu na stránce výrobce a detailní specifikacích není uvedena podpora systému Windows 8 - program jsme podrobně testovali právě zde, vše funguje bez potíží.

Stisknutím tlačítka AutoSize můžete oknu přiřadit automatické zobrazení na ploše Windows, podle typu aplikace zvolte, jestli chcete rozpoznání programem AutoSizer provést vždy podle názvu okna (Window title), nebo právě pomocí třídy (Class name, jedná se o výchozí doporučené nastavení).

as1.png
Přehled právě otevřených oken a možnost nastavení jejich voleb

Nyní přichází na řadu hlavní nastavení, které AutoSizer nabízí, a to akce spojená s vybraným oknem. Pomocí roletové nabídky Action to perform vyberte maximalizaci (Maximize), minimalizaci (Minimize), obnovení velikosti (Restore) nebo nastavení velikosti a umístění na fixní pozici (Resize/Position). V posledně zmíněném případě máte možnost ještě nastavit velikost okna v pixelech a pozici na obrazovce.

as2.png
Nastavení vlastností vybraného okna

Jakmile máte nastavené parametry práce s jednotlivými okny, můžete program AutoSizer minimalizovat do oznamovací oblasti stisknutím tlačítka Hide. Jakmile je pak sledované okno otevřeno, automaticky se zobrazí podle definovaných vlastností. Uspořádání celé plochy můžete také kdykoliv vyvolat ručně, a to možností AutoSize now, případně přidruženou klávesovou zkratkou. Navíc v místní nabídce programu v oznamovací oblasti najdete možnost Always on top, díky které snadno vyberete libovolné z právě otevřených oken pro zobrazení nad všemi ostatními okny.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Re: ddd Ondřej Matějka 23.  11.  2012 11:16
Re: ddd xls 23.  11.  2012 10:40
Balast tc 23.  11.  2012 9:34
Re: ddd firefoxik 23.  11.  2012 0:43
ddd Ondřej Matějka 23.  11.  2012 0:34
Přidat příspěvek Zobrazit vše