17.  4.  2010    Sociální sítě

Používejte Facebook s vlastní adresou

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud se vám nelíbí automatická adresa vašeho osobního profilu na Facebooku, můžete si snadno vytvořit vlastní. Poradíme vám, jak a kde to provést.

Registrací na Facebooku, automaticky získáte i unikátní internetovou adresu, bohužel pouze v kostrbatém tvaru facebook.com/profile.php?id=123456789. Pokud vás chce někdo najít, nebo chcete někoho odkázat na svůj facebookový profil, není taková adresa ideální. Naštěstí existuje řešení a jednoduchým způsobem si můžete vytvořit jednodušší a snáze zapamatovatelnou adresu facebook.com/uzivatelskejmeno.

Ve webovém prohlížeči otevřete stránky na adrese www.facebook.com/username. Zobrazí se vám žádost o ověření účtu, bez něhož není možné uživatelské jméno vytvořit. Klepněte tedy na tlačítko Pokračovat. Ověření probíhá pomocí SMS zprávy s potvrzovacím kódem, který si necháte zaslat na svůj mobilní telefon. Ujistěte se, že je v poli Kód země zvolen stát, ze kterého pochází vaše telefonní číslo, tedy např. Česká republika (+420) nebo Slovenská republika (+421), a zadejte číslo svého mobilu (bez mezer) do pole Telefonní číslo. Následně klepněte na tlačítko Potvrdit. Na následující stránce zadejte potvrzovací kód, který vám přišel SMS zprávou, do pole Kód a klepněte na tlačítko Potvrdit.

Poté, co dojde k ověření, můžete se pustit do vybírání uživatelského jména. Facebook vám na základě vašeho jména a příjmení navrhne nějakou variantu, v mém případě třeba jirin3, ale samozřejmě si můžete vybrat vlastní uživatelské jméno. To musí mít minimálně 5 znaků a skládat se pouze ze znaků A-Z, a-z, 0-9 a tečky. Zadejte jej do pole Zadejte požadované uživatelské jméno a vyzkoušejte, zda není obsazené, klepnutím na tlačítko Ověřit dostupnost. Jelikož je každé uživatelské jméno na Facebooku unikátní, může být to vaše už obsazené. V takovém případě zadejte jiné a znovu ověřte jeho dostupnost. Pamatujte na to, že uživatelské jméno lze nastavit pouze jednou a nebude už možné jej později změnit. Vybírejte tedy uvážlivě. Jakmile najdete dostupné uživatelské jméno, které se vám líbí, potvrďte jej klepnutím na tlačítko Potvrdit.

Facebook změny uloží a informuje vás o tom zprávou s novým odkazem na váš profil, který již obsahuje zvolené uživatelské jméno, např. facebook.com/vase.uzivatelske.jmeno. Odteď můžete svoje přátele přesměrovávat sem.

Aby se předešlo situaci, která nastala v raných letech rozmachu internetu, kdy si lidé registrovali webové domény se jmény slavných společností v naději, že jim daná společnost v budoucnu pošle nějaké výpalné za uvolnění drženého jména, zablokoval Facebook ještě před spuštěním uživatelských jmen tisíce názvů známých společností, takže si třeba na facebook.com/google můžete nechat zajít chuť. Stejně tak je dnes těžké najít neobsazená jména jako Jan.Novak apod.

Jelikož Facebook v naší zemi používá přes 2 milióny lidí, je možné, že požadované jméno během doby, co služba běží, již někdo obsadil. Použijete-li místo jména přezdívku, ještě horší situace vás čeká u těch anglických. Přece jen Facebook používá přes 400 milionů uživatelů, takže konkurence je vysoká. Snad se vám podaří ukořistit právě tu svou oblíbenou.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 7

Poslední komentáře Komentáře

Re: Jak ho zmenit? Tear 19.  4.  2010 13:36
Jak ho zmenit? bezzle 19.  4.  2010 12:42
Re: no nevim Vitek 19.  4.  2010 9:27
no nevim 314r 19.  4.  2010 9:00
Re: nebylo treba sms potvrzeni Hrdlodus 19.  4.  2010 8:56
Přidat příspěvek Zobrazit vše