30.  10.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Pravidla.cz: Vyhněte se trapným chybám

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Každý někdy zapochybuje o tom, jak se které slovo píše a jakými jazykovými pravidly se řídit. Tištěné příručky v době internetu doplňují jejich online podoby, například Pravidla.cz.

Při e-mailové komunikaci si o vás protistrana často upraví první dojem právě podle toho, jakým stylem jste zprávu napsali. Případné do očí bijící češtinářské prohřešky tento úvodní dialog značně znehodnotí, a proto je dobré si při nejistotě správnost ještě před odesláním zprávy či vystavením jakéhokoliv online příspěvku zkontrolovat. Díky webovým stránkám www.pravidla.cz máte vše po ruce, navíc maximálně přehledně.

prav.png
Výsledek hledání požadovaného výrazu s detailním vysvětlením

Nejjednodušší použití odkazovaného webu spočívá ve vyhledání požadovaného výrazu prostřednictvím nabízeného textového pole, do něhož můžete zadat i část slova. Podle typu dotazu se zobrazí podrobnosti o správných češtinářských tvarech a případná upozornění na nejčastější chyby. Kromě toho máte možnost na hlavní stránce následovat obecné kategorie a virtuálně se vrátit do školních lavic s výkladem správného psaní zkratek, i/y, ě a dalších záludností.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře