4.  7.  2011    Vyzkoušejte  |  Internet

Překlad stránek a textů bleskově s Googlem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Každý narazil na problém, že důležité informace jsou na webu sice dostupné, ale v cizím jazyce. S angličtinou, němčinou, francouzštinou a dalšími si poradí Překladač Google.

Online překladače, kam patří i Překladač Google, mají výhodu v tom, že za ně nemusíte utratit ani korunu, navíc si smlsnou na překladu souvislého textu i celých webových stránek. K tomu máte k dispozici velké množství jazyků, z nichž si můžete zdrojový text nechat přeložit. Jak tedy na rychlé použití přesně tak, jak to právě potřebujete?

Univerzální nastavení překladu

Pro použití webové služby Překladač Google stačí otevřít jeho výchozí stránky na adrese translate.google.cz, rozhraní je již kompletně lokalizováno. Pro úvodní nastavení překladu pomocí roletové nabídky Z vyberte výchozí jazyk, podobně také prostřednictvím přilehlé nabídky Do určete, jaký jazyk má být použit pro cílový překlad. Nabídka jazyků je opravdu bohatá, a tak ve finále určitě překousnete možná o něco kostrbatější překlad u složitějších textů.

01jazyk.png
Základní nastavení překladu

Přeložení webové stránky nebo textu

Pro automatický překlad webové stránky pomocí Překladače Google stačí, abyste do nabízeného textového pole vložili požadovanou internetovou adresu. Po stisknutí tlačítka Přeložit budetemít k dispozici kompletní překlad přímo v okně prohlížeče, stejně tak dojde k překladu i vnořených, na stránce zahrnutých odkazů. Pokud byste si přáli změnit text překladu, použijte k tomu specializovaný rámec v horní části právě zobrazené stránky, jenž nabízí rychlý přístup k možnostem Překladače Google.

Pokud si přejete přeložit text, stačí do textového pole úvodního okna Překladače Google vložit požadovaný text, nejčastěji pomocí systémové schránky. I zde se pro překlad použijí dříve nastavené parametry, které jste nastavili pomocí hlavních nabídek v horní části. Vpravo od pole pro vkládaný text se automaticky zobrazí odpovídající překlad.

Poznámka: V Překladači Google máte možnost přeložit i dokument, a to pomocí stejnojmenného odkazu. Tento překlad však funguje opět pouze na soubory s webovými stránkami, a tak si nepleťte daný překlad s kompletními překlady souborů Wordu, PDF dokumentů apod.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře