23.  11.  2010    Windows XP  |  Windows 7  |  Windows Vista

Příkazový řádek: Písmo a barvy podle vašich představ

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času možná i vy zabrousíte do příkazového řádku, jehož strohé černobílé vzezření nemusí vyhovovat každému. Poradíme vám, jak si jej v tomto ohledu přizpůsobit.

Pokud je vám výchozí nastavení písma příkazového řádku nepříjemné, především například hůře čitelné, můžete si změnit jeho velikost i typ následovně:

  1. Na titulek okna příkazového řádku klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Vlastnosti.
  2. V nově otevřeném dialogu přejděte na záložku Písmo.
  3. Pomocí nabídky Písmo nyní zvolte požadovaný druh písma a prostřednictvím seznamu Velikost vyberte jeho velikost.
  4. Změny uložte stisknutím tlačítka OK, projeví se okamžitě.

Ve stejném dialogu Vlastnosti můžete také podrobně nastavit bary skazového řádku, jeho pozadí i zobrazeného textu. Slouží k tomu intuitivně pojmenovaná záložka Barvy, kde můžete vybrat z nabízené palety, případně přesně definovat složkami červené, zelené a modré v sekci Vybrané hodnoty barev. Také tyto úpravy se projeví okamžitě v aktuálním příkazovém řádku.

Tip navíc: Okno příkazového řádku je samozřejmě čistě textové, a tak se občas může hodit označit vybraný text – klasický výběr z ostatních textových částí Windows ale nefunguje. Klepněte proto do libovolné oblasti příkazového řádku pravým tlačítkem myši a z nově otevřené místní nabídky vyberte příkaz Označit. Přetažením myší za současně stisknutého levého tlačítka vyberte požadovanou obdélníkovou oblast a na závěr stiskněte klávesu Enter. Nyní je vybraná oblast v textové podobě uložena ve schránce. 
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře