21.  6.  2012    Příkazový řádek

Přístup odmítnut: Jak na chybu v příkazovém řádku?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud někdy budete spouštět program nebo některý výchozí nástroj Windows v příkazovém řádku, můžete se setkat s hláškou o odmítnutí přístupu. Co ji způsobuje?

Jakmile některá vaše operace v příkazovém řádku skončí neúspěchem s hlášením Přístup odmítnut, nemáte dostatečná práva pro její provedení. U pokusu o přístup k síťovým prostředkům může být problém v zabezpečení cílového počítače, kde například nemáte účet vůbec, nebo jen s omezenými právy. Při práci ve svém vlastním počítači zase zapátrejte v nastavení Řízení uživatelských účtů, jelikož zápis nebo jiná změna ve vybraných systémových oblastech může končit právě tímto neúspěchem.

prog.png
Oproti některým jiným programům není možné upravit kompatibilitu příkazového řádku

Pro odstranění potíží zkuste příkazový řádek spustit příkazem Spustit jako správce z kontextové nabídky, která se automaticky objeví při klepnutí pravým tlačítkem myši na jeho zástupce. Tím je jak pro příkazový řádek, tak příkazy v něm spouštěné zajištěn přístup k systému s kompletními administrátorskými právy. Jestliže tento režim budete využívat častěji, pamatujte na to, že nelze nastavit výchozí vlastnosti zástupce, jelikož se jedná o výchozí komponentu Windows, a tak záložka s nastavením kompatibility nenabízí odpovídající možnosti.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

spouštění programů z příkazového řádku bogo 9.  4.  2017 18:27
Přidat příspěvek Zobrazit vše