3.  4.  2009    Internet  |  Vyzkoušejte

QIP Infium: Kecálek nejen pro síť ICQ

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ještě používáte oficiálního klienta ICQ? Vyzkoušejte kecálka QIP Infium, který má podobné rozhraní jako ICQ, takže se nemusíte učit novému ovládání.

QIP Infium má oproti oficiálnímu klientovi řadu předností, například se rychleji spouští a svižněji reaguje, v paměti zabírá násobně méně místa než ICQ, umožňuje současné připojení k více sítím (nejen k ICQ, ale též třeba k Jabberu nebo Google Talk) a lze si ho snadno upravit k obrazu svému. Další přednosti a výhody jistě najdete sami. V tomto tipu se podíváme na to, jak QIP správně nainstalovat včetně češtiny a začít používat.

 1. Stáhněte si instalaci QIP Infium (nepleťte si s verzí QIP 2005).
 2. Nejdříve proveďte instalaci samotného programu. Instalace je velmi rychlá a zvládne ji i úplný začátečník. Instalací projdete klepáním na tlačítko Next, pouze v části Additional Options zrušte zaškrtnutí výchozích voleb. V posledním okně zrušte zaškrtnutí volby Launch QIP, aby se program nespustil a po instalaci ho nespouštějte.
 3. Po spuštění programu budete vyzváni k určení místa, kam se má uložit profil, nechte vybranou horní volbu.
 4. Dále budete vyzváni k vytvoření účtu v rámci QIP. Pokud účet nemáte, zvolte svůj login (uživatelské jméno) a heslo, které v poli Confirm password zopakujte. Do spodního pole vložte e-mailovou adresu, na kterou si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo. Pokračujte tlačítkem Next. V dalším okně stiskněte tlačítko Done.
 5. Nyní vás QIP vyzve k zadání přihlašovacích údajů do sítě ICQ. Zadejte své ICQ číslo, heslo a stiskněte tlačítko Add. Pak pokračujte tlačítkem Next. Pokud se nechcete přihlašovat do dalších sítí, údaje nevyplňujte a stiskněte pouze tlačítko Next. Nakonec stiskněte tlačítko Done.
  obr4.jpg
  Přihlášení do klasické sítě ICQ
 6. QIP Infium se spustí a přihlásí se do sítě ICQ, i do své sítě. Dalším krokem bude nastavení češtiny. Klepněte na velké tlačítko s logem programu vlevo dole a v nabídce zvolte Preferencies.
 7. V levé nabídce klepněte na Interface a pak do roletky v části User interface language, v níž vyberte Czech. A jazyk zvolíte stisknutím tlačítka Apply. Nyní je program plně v češtině.
 8. Nastavení sítí, k nimž se QIP připojuje, můžete provést v kategorii Účty. V kategorii Hlavní můžete zvolit, zda se má program spouštět ihned po staru Windows.
 9. Vhodné je také nastavit účinný antispamový filtr v kategorii Antispam. Zde zaškrtněte volbu Zapnout antispam robota a do polí níže můžete napsat otázku a odpověď, která testuje, zda vám píše zprávu spamový robot, nebo člověk. Pokud vám bude psát někdo, koho nemáte v seznamu kontaktů, bude muset nejdříve absolvovat tento test, a teprve poté vám bude moci poslat zprávu.
 10. Program jinak funguje podobně jako oficiální klient ICQ, takže právu pošlete poklepáním na kontakt v seznamu kontaktů. Stavy můžete měnit ve spodní liště pro každou síť zvlášť.
  obr7.jpg
  Komunikace už je v plném prouduX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 10

Poslední komentáře Komentáře

Re: hmmm Miranda Rulez D1S4P3R1S7 13.  4.  2009 12:21
Re: Pár poznámok k článku TeeCZ 8.  4.  2009 15:48
Re: Pár poznámok k článku Martin Reichman 6.  4.  2009 16:02
Re: Pár poznámok k článku Pafo 5.  4.  2009 10:21
Pár poznámok k článku Jerome McElroy 4.  4.  2009 19:39
Přidat příspěvek Zobrazit vše