10.  7.  2012    Windows 7  |  Vyzkoušejte

QTTabBar: Záložky, na které Microsoft zapomněl

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud si chcete zpříjemnit práci v Průzkumníku Windows, pomůže vám jednoduchý a zdarma dostupný doplněk s nástrojovou lištou a záložkami. Jak na jeho použití?

Jedním z hlavních problémů Průzkumníka Windows je otevírání složek nebo obsahu komprimovaných archivů ZIP v nových oknech, případně nahrazením obsahu stávajícího. Přitom listování více složkami v jednom okně by bylo mnohem pohodlnější – přesně na toto se specializuje QTTabBar, s jehož pomocí můžete procházet obsah počítače v jednom okně pomocí většího množství záložek. Jedná se právě o tu funkci, u které si uživatelé občas s nadsázkou postesknou, že na ni Microsoft takříkajíc „pozapomněl“.

panely.png
Zapnutí nových panelů v Průzkumníku Windows

Program QTTabBar je po stažení k dispozici v archivu ZIP, nicméně obsahuje standardní instalátor. Zahrnuté soubory proto rozbalte do libovolného dočasného umístění a poté program běžným způsobem nainstalujte (spuštěním souboru QTTabBar.exe). Aby změny provedené v systému vešly v platnost, musíte se po dokončení instalace odhlásit a znovu přihlásit. Poté již můžete jednotlivé součásti QTTabBar aktivovat prostřednictvím nabídky Zobrazit | Panely nástrojů (ve výchozím nastavení dostupné po stisknutí klávesy levý Alt):

  • QTButtonBar – tlačítková nástrojová lišta se základními příkazy, pokročilými možnostmi kopírování a nastavením nově přístupných komponent.
  • QTTabBar – vlastní seznam záložek. Novou záložku otevřete klávesovou zkratkou Ctrl + N, aktuální zavřete pomocí Ctrl + W apod.
  • QTVersatileBar – pokročilé záložky pro listování obsahem.
zalozky.png
Přidané funkce v horní části okna Průzkumníku WindowsDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 28

Poslední komentáře Komentáře

Re: To fakt někdo používá? Míra 16.  7.  2012 10:28
Re: To fakt někdo používá? Lada 16.  7.  2012 8:46
Re: To fakt někdo používá? oh 16.  7.  2012 8:36
Re: To fakt někdo používá? VfB 15.  7.  2012 22:00
Re: To fakt někdo používá? VfB 15.  7.  2012 21:56
Přidat příspěvek Zobrazit vše