10.  8.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Recepty.cz: Jak lahodně uvařit s internetem?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Internet se stal nepostradatelným univerzálním pomocníkem v práci i domácnosti, můžete jej využít i jako perfektní kuchařku. Jak se nechat inspirovat na Recepty.cz?

Webové stránky na adrese www.recepty.cz jsou bezplatnou počítačovou kuchařkou a jasným důkazem, že papírovým kuchařkám již pomalu odzvonilo. Recepty na webu jsou mnohem propracovanější, dynamičtější, lépe se v nich vyhledává, pravidelně se aktualizují, poskytují dostatečné pohodlí při čtení, a navíc pro nalezení chutného receptu můžete místo do knížky investovat třebas přímo do kvalitních surovin.

Vzhled webových stránek Recepty.cz je vytvořen pro maximální přehlednost, čemuž dopomáhá i nenásilná barevná kombinace hlavních prvků a samozřejmě i český jazyk. Samostatné pole tvoří výpis Doporučené recepty, a pokud by vám takováto blesková nabídka nestačila, můžete podobně využít kategorii Rychlé tipy – je libo rychlou večeři, zdravý oběd nebo cokoliv jinak specifického?

rec1.png
Hlavní sekce pro hledání a s doporučenými recepty

Pro rychle nalezení receptu použijte tlačítko Hledat, které vám umožní fulltextové vyhledávání v názvech receptů i jejich obsahu. Jakmile si nějaký recept vyberete, zobrazí se vám ingredience i pracovní postup v hlavním poli okna. Recepty můžete oznámkovat, a tedy vyjádřit autorovi svou podporu. Máte-li tip na vylepšení nebo jakoukoliv připomínku, použijte k tomu přidruženou sekci s komentáři.

Rychle na Nákupní seznam

Nejen čtením a úpravami receptů jsou uživatelé Recepty doma živi. Web totiž nabízí řadu užitečných funkcí, které jsou dostupné v záložkách nad hlavním textovým polem zobrazujícím recept. V sekci Pomocníci následujte odkaz Nákupní seznam, po bezplatné registraci si pak v rámci svého účtu můžete postupně vytvářet seznam ingrediencí, které potřebujete nakoupit. Databáze obsahuje velké množství surovin, a tak si ušetříte čas ručním vypisováním jednotlivých názvů.

rec2.png
Nákupní seznam pro pozdější uložení, vytištění nebo zaslání na e-mail či mobil

S jednotlivými ingrediencemi souvisí také takzvané Databáze ingrediencí, kterou opět najdete v sekci Pomocníci. Z jednotlivých kategorií si vyberte libovolnou surovinu, okamžitě pak získáte přehled receptů, se kterými z ní vykouzlíte lahodné pokrmy.




X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Re: podobne stranky jiří 15.  8.  2011 16:02
hm skvělý mno Powlcz 15.  8.  2011 14:31
Re: podobne stranky gmajlman 15.  8.  2011 10:18
podobne stranky marika 15.  8.  2011 10:08
Re: Okurková sesona? TO bych mohl psát o čemkoli. J. M. 14.  8.  2011 22:45
Přidat příspěvek Zobrazit vše