8.  11.  2012    Windows 8

Režim v letadle: Novinka Windows 8, kterou znáte z mobilů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V nových Windows 8 lze během bezdrátového připojení aktivovat také takzvaný režim v letadle. Kdy, jak a proč ho správně použít?

Pokud patříte mezi uživatele chytřejších telefonů nebo pokročilých mobilních zařízení, nejspíš již funkce použití nemezného přístupu k bezdrátovým připojením znáte. I v podobě novinky aktuálních Windows 8 jde o stejný koncept – jakmile tuto funkci aktivujete, dojde k vypnutí všech bezdrátových připojení.

Pokud byste tedy používali pouze bezdrátové Wi-Fi připojení, jedná se o ekvivalent vypnutí bezdrátového adaptéru, nicméně většina notebooků a dalších zařízení kromě toho komunikuje také přes Bluetooth apod. Díky integraci režimu v letadle lze kdykoliv rychle vypnout veškerá bezdrátová připojení.

06.png
Přehled dostupných Wi-Fi sítí a funkce pro vypnutí/zapnutí bezdrátové komunikace

Zapnutí či vypnutí Režimu v letadle probíhá jednoduše skrze základní ovládání bezdrátových sítí, tedy z jejich přehledu v rámci klasické pracovní plochy. Na ikonu připojení v oznamovací oblasti nejprve v pravém dolním rohu klepněte levým tlačítkem, čímž se objeví seznam dostupných sítí, jako tomu bylo již v dřívějších Windows 7.

Právě zde je doplňující přepínač pro rychlé zapnutí a vypnutí veškeré bezdrátové komunikace. Pokud máte Režim v letadle aktivovaný, a přesto hodláte některá připojení povolit, můžete to provést v novém uživatelském rozhraní následováním příkazu Nastavení | Změnit nastavení počítače. Pak již jednotlivé typy bezdrátové komunikace zapněte v části Bezdrátová připojení.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 26

Poslední komentáře Komentáře

Děkuji...... S.Hanušová 6.  11.  2013 9:23
Vypnul se mi na počítači E-mail Šromotová 1.  9.  2013 20:35
Režim v letadle v chytrých telefonech? Pavouk106 14.  11.  2012 9:08
Re: načo? M! 13.  11.  2012 9:13
Re: GPS Marek 13.  11.  2012 2:05
Přidat příspěvek Zobrazit vše