25.  6.  2012    Vyzkoušejte

Rychlé zkratky pro zvládnutí Windows 8

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Abyste se v nových možnostech aktuální testovací verze nadcházejícího systému neztratili, vyplatí se zvládnout důležité klávesové zkratky. Jak na to?

Ovládání klávesnicí a myší v rozhraní Metro u většiny uživatelů bude převládat, stisknutím klávesy Win (která původně ve Windows 7 a Vista otevírala nabídku Start v hlavním panelu) zobrazíte právě Metro. Pokud stisknete klávesovou zkratku Win + Z, zobrazí se seznam všech programů namísto původních dlaždic, podobně klávesová zkratka Win + Q zajistí zobrazení programů a vyhledávání v nich.

31.png
Vyhledání aplikací v prostředí Metro

Potřebujete-li rychle vyhledávat v nastavení, využijte klávesovou zkratku Win + W, pomocí Win + Mezerník můžete přepínat mezi jazyky ve specializovaném grafickém dialogu. Konečně prostřednictvím Win + C lze zobrazit rychlé nabídky pro hledání, sdílení apod. (takzvaný Charm panel), resp. zkratkou Win + I zpřístupnit rychlé odkazy pro úpravu nastavení.

Klávesové zkratky Win+PgUp/PgDown prohodí Metro a Aero na více monitorech, zkratka Win+Break zase zpřístupní praktický dialog systému Windows 8 (správa hardwaru, informace o systému aj.), který obsahuje také přesné označení vydání. V rozhraní Metro pak pomocí klávesové zkratky Win+postupné psaní zajistíte, že Windows začne vyhledávat programy, které obsahují vámi zadaný řetězec.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře