11.  12.  2009    Word

Rychlý styl odstavce s rámečkem a pozadím ve Wordu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Připravte si ve Wordu nový styl a upravte jej podle vlastních potřeb. Vybrat si můžete barvu a styl textu, také jeho pozadí. Jak na to snadno a rychle?

Styly ve Wordu jsou silnou zbraní každého, kdo chce tvořit profesionální dokumenty. Práce se styly nabízí mnoho nejrůznějších variací a s vytvořenou šablonou doslova za několik vteřin vytvoříte profesionální dokument. V tomto tipu se podíváme na to, jak vytvořit styl, jímž rychle naformátujete jeden nebo více odstavců jako blok textu s rámečkem a pozadím a případně určitým stylem písma.

 1. Nejdříve vytvoříme nový styl. Na kartě Domů ve skupině Styly klepněte na ikonu šipky v pravém spodním rohu, která otevírá panel Styly. V něm klepněte na tlačítka v levém spodním rohu – Nový styl.
  obr1.jpg
  Příkaz pro vytvoření nového stylu
 2. Do pole Název napište název nového stylu, například rámeček. V poli Typ stylu vyberte volbu Odstavec. A v roletce Styl následujícího odstavce vyberte Normální. Tím zajistíte, že po stisku klávesy Enter se styl ukončí a můžete pokračovat běžným odstavcem.
  obr2.jpg
  Detaily nového stylu
 3. V levém spodním rohu dialogu klepněte na tlačítko Formát a v nabídce zvolte Ohraničení.
 4. V levém sloupci Ohraničení zvolte typ ohraničení, například Stínování. V části Styl zvolte typ čáry, v roletce Barva zase barvu rámečku a níže zvolte z roletky šířku čáry. Náhled výsledného rámečku vidíte vpravo. Pak stiskněte dvakrát tlačítko OK.
  obr3.jpg
  Parametry nového stylu i s jeho náhledem
 5. Nyní můžete vyzkoušet styl na textu. Ve Wordu napište jeden či více odstavců textu. Tažením myší je vyberte a v galerii rychlých stylů na kartě Domů klepněte na právě vytvořený styl, který se použije na vybraný text.
 6. Nyní bude vhodné ještě formátovat barvu pozadí a případně text uvnitř rámečku. Tažením myší vyberte celý text v rámečku a na kartě Domů ve skupině Odstavec klepněte na ikonu Stínování a v nabídce zvolte barvu pozadí.
 7. Následně je možné ještě například formátovat text jinou barvou, přidat tučnost a podobně. To vše lze provést za vybraného textu pomocí nástrojů na kartě Domů.
 8. Nakonec bude třeba změněné parametry stylu uložit do stylu samotného. Do rámečku klepněte pravým tlačítkem a v místní nabídce zvolte Styly. V podnabídce pak klepněte  na příkaz Aktualizovat ABC podle výběru, kde ABC je název stylu, který jste zvolili v kroku 2.
  obr6.jpg
  Uplatnění nového stylu na vybraný objekt
 9. Tím se nové parametry odstavce uloží do stylu samotného. Nyní jej lze použít na jakýkoli jiný odstavec. Vybraný odstavec nebo odstavce stačí tažením myší vyberte a poté z galerie rychlých stylů zvolte právě vytvořený nový styl.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 14

Poslední komentáře Komentáře

Re: oo.org Pavel Nygrýn 14.  12.  2009 13:54
Re: oo.org maťo 13.  12.  2009 18:48
Re: oo.org Rover623 13.  12.  2009 18:20
Re: oo.org Libb 13.  12.  2009 14:53
Re: oo.org Rudidlo 13.  12.  2009 13:41
Přidat příspěvek Zobrazit vše