18.  9.  2012    Vyzkoušejte  |  Internet

Schránky s jepičím životem ušetří čas a zbaví spamu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete se registrovat na některém webu, ale bojíte se dalšího spamu? Nechcete neznámé službě prozrazovat svou pravou e-mailovou adresu? Zachrání vás GuerrillaMail a 10MinuteMail.

Nevýhodou velkého množství webových registrací je nutnost vložení funkčního e-mailu, na který jsou poté zaslány doplňující informace, typicky zpráva s aktivačním odkazem. Jedním z řešení je použití schránky zdarma dostupné freemailové služby, do níž necháte zasílat všechny tyto zprávy, které do budoucna stejně nemají praktické využití. Stejně tak sem samozřejmě budou putovat i všechna informační či reklamní sdělení, která by jinak obtěžkávala vaši regulérní schránku.

Druhou možnost úspěšné registrace bez zahlcení běžně používané e-mailové schránky představují specializované webové služby, jež vám nabídnou na první pohled fiktivní, přesto ale plně funkční dočasnou schránku. Mezi nejoblíbenější zástupce této kategorie patří především GuerrillaMail.com a 10MinuteMail.com, na jejichž použití se dále podrobně zaměříme. Princip obou je podobný, můžete se tak sami rozhodnout, kterou použijete.

spam.png
Takovéto zprávy už nemusí končit ve vaší oficiální e-mailové schránce

U dočasných e-mailových schránek, ať už k tomuto účelu použijete kteroukoliv službu, mějte na paměti jedno důležité úskalí. Řada webových schránek používá registrační e-mail nejen k aktivaci, ale také pro případné další budoucí úpravy, typicky například obnovení hesla v případě jeho zapomenutí, resp. i některých pokročilejších konfiguračních kroků. Jestliže v rámci registrace využijete právě dočasnou poštovní schránku, do budoucna samozřejmě budou odpovídající zprávy a žádosti o různá potvrzení chodit právě na její adresu, tedy se k nim už nedostanete.

GuerrillaMail.com

V horní části stránky GuerrillaMail.com najdete průběžně aktualizované statistiky, které prozrazují, kolik e-mailových zpráv pomocí této služby již bylo zpracováno (aktuálně přibližně 350 milionů), jaký podíl z nich byl korektní (40 milionů) a také přehled o spamové části (309 milionů). Prostřednictvím textového pole Inbox ID lze upravit podobu fiktivní e-mailové adresy – při načtení stránky se automaticky vygeneruje náhodný tvar, po klepnutí však máte možnost vložit vlastní. Pamatujte na to, že při změně adresy zůstane původní tvar nadále funkční po dobu jedné hodiny.

Roletová nabídka v další části slouží pro výběr domény, která bude v dočasné e-mailové adrese přítomná. K dispozici je Sharklasers.com a různé podoby GuerrillaMail s obměnou domény prvního řádu. Zde je skrytý nedostatek podobných služeb, pokud je totiž správci webů, na nichž se registrujete, přidají do blacklistu, nemusí celý proces fungovat správně, aktivační či další e-maily jednoduše nedorazí. Jelikož je tvar náhodně generované adresy hodně kostrbatý a nevhodný pro přepisování, doporučujeme automatické uložení do schránky stisknutím tlačítka Copy to clipboard.

guerilla.png
Přehledné zobrazení zpráv, které dorazily do dočasné e-mailové schránky služby GuerrillaMail.com

Ovládání dočasné e-mailové schránky na GuerrillaMail se nijak neliší od ostatních webových klientů, v přehledném okně najdete výpis doručených e-mailů, které můžete libovolně zobrazit, přeposlat, odpovědět na ně apod. Abyste nemuseli obsah seznamu doručených zpráv aktualizovat ručně, zařídí to stránka za vás, jelikož k obnovení zobrazení dojde každých deset vteřin. Na záložce Compose lze navíc vytvořit a odeslat vlastní e-mail, velikost je omezena na 150 MB.

10MinuteMail.com

Neméně oblíbenou webovou službou pro tvorbu dočasné e-mailové schránky a její správu je také 10MinuteMail.com. Oproti výše zmíněné alternativě GuerrillaMail má především pro naprosté začátečníky výhodu v české lokalizaci, která může pomoci méně zkušeným uživatelům. Při nahrání stránky máte automaticky vygenerovanou dočasnou e-mailovou adresu, abyste si ji nemuseli pamatovat, následujte odkaz Klikněte zde pro zkopírování Vaší dočasné e-mailové adresy do schránky.

Jak již samotný název služby napovídá, bude dočasná e-mailová schránka k dispozici po dobu 10 minut, pokud by vám tento interval nestačil, lze jej o stejnou porci prodloužit následováním odkazu Dalších 10 minut. Drobnou nevýhodou oproti GuerrillaMail může být nemožnost úpravy autoamticky vygenerované adresy, nejedná se však o nijak velký nedostatek.

10minute.png
České rozhraní a vždy přítomná reklama v pravé části stránky, to jsou hlavní znaky 10MinuteMail.comX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 15

Poslední komentáře Komentáře

Re: Dobrý pozorovatel 20.  11.  2012 16:14
Re: prvni sluzba je nebezpecna ondrej 21.  9.  2012 13:39
10minute Silly 21.  9.  2012 0:26
Re: http://www.guerillamail.com/ Janko505 20.  9.  2012 12:42
docasnymail.cz Paja 20.  9.  2012 11:42
Přidat příspěvek Zobrazit vše