20.  10.  2010    Windows 7

Sdílejte v pohodě s domácí skupinou

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Tak jako v dřívějších verzích Windows byla k dispozici možnost nastavení takzvané pracovní skupiny, nabízí vám Windows 7 přípravu a propojení počítačů v rámci domácí skupiny.

Abyste mohli možnosti a výhody domácí skupiny využívat, musíte ji nejprve samozřejmě vytvořit. Díky domácí skupině pak mezi jednotlivými počítači, které budou její součástí, můžete snadno sdílet všechna důležitá data. Pro vytvoření si počínejte následovně:

  1. V Ovládacích panelech levým tlačítkem myši klepněte na možnost Zvolit domácí skupinu a možnosti sdílení.
  2. Pomocí průvodce aktivací jednotlivých zaškrtávacích políček vyberte, jaká data budete chtít v domácí skupině sdílet. Jedná se o výmluvně pojmenované položky Obrázky, Dokumenty, Hudba, Videa a z hardwarové oblasti také Tiskárny.
  3. Systém Windows 7 prohledá počítač a pokusí se najít všechna data, která vyhovují vámi vybraným kategoriím a mohou být sdílena.
004.png
Průběh vytvoření nové domácí skupiny

Přidání počítače do pracovní skupiny

Do domácí skupiny, kterou jste dříve vytvořili, do budoucna budete moct přidat další počítač, například při připojení nového počítače nebo notebooku, s nímž budete chtít data sdílet. Pro tento účel je zapotřebí znát přístupové heslo, jež vám Windows 7 na konci průvodce vytvořením nabídla. Opište si jej, případně následujte odkaz Vytisknout heslo a pokyny. Přidání nového počítače proveďte po klepnutí na možnost Zvolit domácí skupinu a možnosti sdílení a stisknutí tlačítka Připojit, samozřejmě opět v Ovládacích panelech.

Změňte si heslo domácí skupiny

Automaticky vygenerované heslo k domácí skupině si můžete jen velice těžko zapamatovat, snaží se totiž splnit požadavky na co nejvyšší bezpečnost. Jde tedy o změť znaků a číslic, jestliže si chcete vytvořit vlastní, můžete to opět provést v sekci Domácí skupina v Ovládacích panelech. Následujte zde možnost Změnit heslo a do nabídnutého pole zadejte libovolné vlastní heslo. Nezapomínejte ale, že toto heslo musíte ručně zadat také do všech počítačů, které jsou již do domácí skupiny připojeny.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře