18.  1.  2011    Windows 7

Sdílení souborů: Jde to bez domácí skupiny

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže vám nevyhovuje rychlé, avšak občas striktní sdílení pomocí domácí skupiny, můžete využít univerzálního sdílení složek. Vyberte si, kdo bude mít k datům přístup.

Domácí skupiny patří mezi jedny z možností, jak provést sdílení ve Windows 7, je určena hlavně pro uživatele, kteří chtějí rychlé nastavení. Kromě této varianty samozřejmě můžete použít také klasické techniky, tedy výběr sdílení souborů, složek, tiskáren a jiných zařízení, která mají být využívána jinými uživateli. Záleží hlavně na tom, co právě potřebujete: domácí skupiny poskytnou jednoduché a rychlé sdílení všech předvybraných souborů, detailní nastavení sdílení umožní přesně specifikovat, kteří uživatelé mají mít k čemu jaký přístup:

  • Pokud chcete sdílet data komukoliv, kdo se k vašemu počítači připojí, umístěte je do složky Veřejné, tedy C:\Users\Public. Sem do připravené struktury složek zkopírujte například hudbu a filmy, kterážto data nepodléhají přílišným omezením přístupových práv.
  • Pokud byste naopak chtěli zvolit složku, ke které mají mít přístup jen vybraní uživatelé, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a využijte nabídku Sdílet s. Nezapomeňte, že při běžném domácím použití jsou využívány místní účty, a tak připojivší se uživatel musí mít vytvořen lokální záznam právě ve vašem počítači, případně patřit do požadované skupiny.
sdileni.png
Nastavení sdílení složky vybraným uživatelůmDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře