18.  3.  2011    Windows 7  |  Vyzkoušejte  |  Windows Vista

Šetřete paměť, máte přeci Rychlé poznámky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud si při práci potřebujete něco rychle poznamenat, mohou vás spasit klasické žluté papírky, které si plno lidí lepí na monitor. Proč nevyužít přímo výchozí nástroj Windows?

Pokud jste si již v dřívějších Windows Vista oblíbili miniaplikaci v podobě klasických žlutých papírků, na které můžete psát rychlé poznámky, potěší vás ve Windows 7 pojetí jako samostatného programu. Miniaplikace zde totiž nejsou ničím jiným, chovají se jako jednotlivé programy, nemají ukotvení v Postranním panelu.

Rychlé poznámky můžete spustit následováním příkazu Start | Všechny programy | Příslušenství | Rychlé poznámky, případně vložením názvu programu přímo do nabídky Start. Na obrazovce se pak objeví grafické znázornění zmíněných žlutých papírků. Pro rychlé spouštění kdykoliv doporučujeme připnout je na hlavní panel, případně přidat zástupce do složky Po spuštění, čímž se automaticky otevřou při každém startu Windows. Vypnutí a opakované spuštění samozřejmě nemá vliv na stávající poznámky, zůstanou zachovány.

zlute01.png
Žluté papírky na ploše

Použití programu je velice jednoduché: na jednotlivé žluté papírky můžete psát libovolné poznámky, nový papírek přidáte klepnutím na symbol + na některém ze stávajících, případně klávesovou zkratkou Ctrl + N. Žluté papírky můžete po obrazovce také přemisťovat, a to technikou táhni a pusť po klepnutí do horního pruhu libovolného z nich. Jakmile již poznámku ne potřebujete, můžete celý papírek odstranit klepnutím na symbol křížku v jeho pravém horním rohu, resp. zkratkou Ctrl + D.

zlute02.png
Výběr barvy

Velice praktické je automatické převedení adres do podoby odkazu, který pak můžete následovat klepnutím za současného stisknutí klávesy Ctrl. Pokud vám typická žlutá barva papírků zobrazených na ploše monitoru nevyhovuje, můžete ji jednoduše změnit po klepnutí pravým tlačítkem myši. V místní nabídce, kterou takto vyvoláte, pak máte na výběr z pěti dalších barev. Rychlé poznámky navíc dovolují pracovat se schránkou, a tak není problém jednotlivé texty označit a kopírovat. Pokud by vám výchozí Rychlé poznámky nevyhovovaly, můžete využít velkého množství doplňujících aplikací, například Sticky Notes Manager:
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 22

Poslední komentáře Komentáře

Re: Když klekne počítač Mysel_1 21.  3.  2011 13:21
Re: Daleko lepsi je ATnotes jjur 20.  3.  2011 21:21
problém jjur 20.  3.  2011 21:07
Re: Synchronizace poznámek sbiker 20.  3.  2011 18:36
Re: . amrtin 20.  3.  2011 16:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše