10.  8.  2010    Windows 7  |  Windows Vista

Síťový Sherlock Holmes: Vystopujte cestu webem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Někdy se připojení k internetu ne a n povést, na první pohled ale vše funguje, jak má. Poradíme vám, kterými způsoby rychle zjistit zdroj trablů a případně je opravit.

Díky zobrazení síťového připojení ve Windows 7 máte možnost prostřednictvím Centra sítí a sdílení zjistit, jestli je případná chyba v místní síti nebo až za bránou, případně mimo aktuální doménu. Otevřete proto Centrum klepnutím levým tlačítkem myši na ikonu připojení v hlavním panelu a následováním odkazu Otevřít Centrum síťových připojení a sdílení.

„Vzdálenost“ chyby snadno poznáte podle obrázku, který je místěn v horní části okna – jakmile je některé spojení nedostupné, bude zvýrazněno zřetelným červeným křížkem. Pokud je naopak spojení z tohoto pohledu v pořádku, vypadá takto:

01.png
Grafické znázornění připojení k internetu. V tomto případě je vše v pořádku

Jestliže je chyba toho rázu, že nemůžete zobrazit stránku vybraného webu, vyzkoušejte také jeho dostupnost v příkazovém řádku, a to příkazem ping adresa, tedy například ping www.zive.cz. Pro detailní výpis cesty včetně všech mezibodů použijte pathping, který prozradí i odpovídající uzly:

02.png
Zobrazení síťové cesty příkazem pathping

Z výše uvedeného výpisu vidíte, že je spojení v pořádku. Pokud by se zadrhlo hned na dalším, vám nejbližším uzlu, bude chyba nejčastěji v routeru nebo bráně, kterou používáte, případně odpovídajícím prvním připojení. Jestliže se trable objeví až na některém ze vzdálenějších, v drtivé většině případů s tím nic nenaděláte, daný server má nejčastěji dočasný výpadek.

Jestliže máte podezření na chybu v lokální síti, jmenovitě připojení ve vašem počítači, nemusíte hned restartovat celá Windows. Zkuste nejprve klepnout pravým tlačítkem myši na ikonu připojení v pravém dolním rohu obrazovky a z nabídky zvolte příkaz Odstranit potíže. Windows sama projdou nastavení a pokusí se detekovat či vyřešit trable. Nakonec vás informují o výsledcích.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře