25.  10.  2011    Ostatní  |  Vyzkoušejte

Skládejte LEGO přímo na svém počítači!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Výborný program LEGO Digital Designer je perfektní cestou, jak si na obrazovce počítače vyzkoušet různé kombinace této stavebnice a přijít s vlastními nápady. Jak na to?

Lego zná asi každý. Tahle plastová stavebnice je oblíbená u chlapců i tatínků jakéhokoliv věku. Děti se na ní učí, jak se dá stavět a jak spolu jednotlivé komponenty spolupracují. Tatínkové si prostě hrají. Z Lega se dnes tvoří i všemožní umělci – používá se k natáčení filmů a využívají jej i sochaři.

Program LEGO Digital Designer vám umožní hrát si se svou oblíbenou stavebnicí, i když ji třeba nemáte zrovna po ruce. Ve volných chvílích si tak můžete stavět a pracovat na modelech, které si pak třeba můžete zakoupit či si vytisknout návod a postavit jej z kostiček, které máte doma k dispozici.

LEGO_digital_designer2.png
V LEGO Digital Designer si můžete postavit cokoliv. Třeba logo Živě

Ovládání je velice jednoduché. Po zapnutí si z dostupných druhů Lego kostiček vyberte DESIGNbyME. V tomto okně máte možnost vybírat si buď otevření nějakého již nějakého hotového modelu, či začít model nový.

Po výběru se vám otevře pracovní plocha, na kterou umisťujete jednotlivé kostičky. Ty naleznete v levém menu, kde jsou seřazeny do různých logických skupin. Odtud je pak myší přetahujete na pracovní plochu.

Nahoře nad pracovní plochou pak naleznete ovládací prvky. Ze začátku pro vás bude nejdůležitější nástroj s logem myšky a klonovací nástroj (Clone tool – pod klávesou C), který výrazně urychluje práci při umisťování stejných kostiček. Hodit se může i plechovka s barvou (Paint tool – klávesa B), která umožní měnit barvy umístěných kostiček, a velké červené X (Delete toolD), kterým mažete.

LEGO_digital_designer3.png
Program vám vygeneruje i pracovní postup

Na konci práce si můžete nechat i vygenerovat pracovní postup (klávesa F7) a můžete se dát do reálného stavění. A pokud požadované kostičky nemáte? Přímo z programu si můžete nechat vypočítat cenu (Check price) a celý model i koupit (Buy).
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 10

Poslední komentáře Komentáře

Re: Lego Technic ? MD 31.  10.  2011 7:37
Lego Technic ? Jetelina 27.  10.  2011 12:39
LDraw jxjl 27.  10.  2011 0:38
Re: lego soft Ejhle 26.  10.  2011 20:13
When you... Nocllaf 26.  10.  2011 9:59
Přidat příspěvek Zobrazit vše