10.  5.  2012    Vyzkoušejte  |  Internet

SkyDrive: Cloudové úložiště podle Microsoftu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V posledním díle seriálu, ve kterém jsme vám představili každé z hlavních webových úložišť, se podrobně seznámíte s Windows SkyDrive od Microsoftu. Vyplatí se jej použít?

SkyDrive je podobně jako Dropbox a Google Disk webový disk – jakýkoliv soubor, který do něj vložíte, je ihned pomocí speciálního programu přenesen na další počítače a telefony, které máte s touto službou propojeny. K datům máte přístup také přes jednoduché webové rozhraní přímo na oficiálních stránkách skydrive.live.com.

Kapacita

Nový uživatel dostane od Microsoftu celých 7 GB, což je nejvíce prostoru zdarma ze zmíněných tří velkých úložišť (nepočítáme bonusový prostor u Dropboxu). Stávající uživatelé mohou mít na SkyDrive dokonce 25 GB zdarma.

zaciname.jpg
Zahajující dialog jednoduchého průvodce uvedením do provozu

Nestačí vám tento prostor? Za 190 Kč ročně můžete k bezplatnému úložišti přidat dalších 20 GB nebo za 480 Kč ročně 50 GB. Pokud potřebujete ještě více, největší prostor získáte se 100 GB verzí za 960 Kč ročně.

Soubory

Do úložiště můžete nahrát soubor o maximální kapacitě 2 GB jak z prohlížeče, tak i přímo z počítače, větší soubory není možné sdílet.

Dostupnost

SkyDrive je k dispozici pro operační systémy Windows a Mac OS X, pro uživatele Linuxu oficiální aplikace neexistuje, použít však můžete přístup přes webové rozhraní. Pro mobilní telefony je dostupné pro Windows Phone a iOS, ostatní platformy Microsoft také ignoruje, avšak spokojit se můžete s mobilní verzí webových stránek.

Instalace

Instalační soubor si můžete stáhnout přímo ze stránek skydrive.live.com. Instalace je opět velice jednoduchá, instalátor se vás na nic neptá až do dokončení instalace. Po nainstalování SkyDrive na svůj počítač vás instalátor vyzve k přihlášení pomocí LiveID, což je jednotný login ke službám od Microsoftu – například k Hotmailu nebo ostatním službám z balíku Windows Live.

instalace.jpg
Instalace je jednoduchá, instalátor se vás na nic neptá

Dále následuje krátké představení programu. V prvním kroku vám ukáže, kde bude uložena složka s daty, která chcete sdílet v rámci SkyDrive. Můžete vybrat i jinou složku kliknutím na tlačítko Změnit.

V následujícím kroku poté můžete zapnout volbu „Zpřístupnit mi soubory v tomto počítači i z jiných zařízení.“ – v takovém případě budete moci pomocí webového rozhraní přistupovat k datům z vašeho počítače i z jiných zařízení. Tímto krokem bude instalace dokončena.

Integrace do systému

Po instalaci budete mít stále spuštěný program SkyDrive v paměti počítače. Ten se stará o automatické sdílení souborů nahraných do složky SkyDrive. O jeho spuštění vás informuje ikona v oznamovací oblasti v pravém dolním rohu vedle hodin.

integrace.jpg
SkyDrive se vám zobrazí v oznamovací oblasti vedle hodin

Vzdálený přístup

Specialitou je pak vzdálený přistup k počítači. Pokud tuto volbu při instalaci potvrdíte, můžete pomocí webového rozhraní přistupovat ke všem souborům z vašeho počítače – pokud jej máte zapnutý. Tato služba se hodí v případě, že jste něco zapomněli nahrát do webového úložiště a nutně se k tomuto souboru potřebujete dostat.

vzdaleny_pristup.jpg
Přehled souborů ve webovém rozhraníX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 20

Poslední komentáře Komentáře

Re: SkyDrive na XP? Blázen 23.  5.  2012 17:46
SkyDrive na XP? keysee 20.  5.  2012 18:06
Re: Zklamání Gh61 20.  5.  2012 16:42
Re: Sdrv nezvládá integraci sdílených složek Pomeranč 12.  5.  2012 9:11
Re: Zklamání Vfb 11.  5.  2012 20:17
Přidat příspěvek Zobrazit vše