8.  1.  2011    Internet  |  Sociální sítě

Soukromí na Facebooku: Proklepněte si svůj účet

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nejste si jisti, jestli sociální síť sítí používáte opravdu bezpečně a zda zbytečně nevyzrazujete příliš ze svého soukromí? Poradíme vám, jak si zabezpečení zkontrolovat s ReclaimPrivacy.org.

Facebook kterémukoliv uživateli poskytuje široké možnosti seznámení a udržení se v kontaktu s přáteli z celého světa, přináší však také riziko narušení soukromí. Postačí jen málo, například chybně nastavená přístupová práva k vybraným údajům uživatelského profilu, nesprávně určené kategorie zobrazení detailů apod. Naštěstí je zde služba ReclaimPrivacy.org, která během okamžiku otestuje nastavení vašeho profilu. Jak na její použití?

  1. Otevřete domácí stránky služby na adrese www.reclaimprivacy.org.
  2. Kromě jiného na zmíněném webu naleznete tlačítko Scan for Privacy, na které klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte odkaz pro přidání do sekce s oblíbenými položkami (v Internet Exploreru tedy volbu Přidat k oblíbeným položkám).
    priv.png
    Tlačítko pro přidání odkazu na kontrolu bezpečnosti
  3. Otevřete stránky Facebooku a standardním způsobem se přihlaste. Přejděte do sekce s nastavením soukromí, v níž vidíte aktuální bezpečnostní konfiguraci pro ochranu vlastních soukromých údajů. V sekci s odkazy na oblíbené položky následujte odkaz, který zastupuje dříve přidané prozkoumání soukromí.
  4. Doplněk webového prohlížeče a nastavení facebookového soukromí nyní prozkoumá nastavení vašeho soukromého profilu a informuje vás o detailech případných skulin, resp. doporučí nápravu v rámci detailní konfigurace. Tyto údaje se samozřejmě liší v závislosti na tom, jaké jsou vaše současné údaje.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře