27.  2.  2012    Vyzkoušejte  |  Internet

SpeedTest.cz: Jak rychlé máte připojení?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Připravili jsme pro vás novou verzi populárního testu rychlosti připojení. Dosahuje opravdu takových hodnot, které vám poskytovatel ve smlouvě garantuje?

Na webové adrese www.speedtest.cz najdete vylepšený test rychlost připojení, s jehož pomocí si během okamžiku ověříte aktuální přenosovou rychlost jak v případě stahování, tak takzvaného uploadu, tedy přenosu dat od vás směrem do internetu. Použití je velice jednoduché, na zmíněné stránce stačí v grafickém poli stisknout tlačítko Begin test, během několika okamžiků se zobrazí výsledné rychlosti v megabitech za sekundu (jednotka Mbps).

test.png
Právě probíhá test rychlosti připojení, za pár okamžiků se zobrazí výsledky

Při testování rychlosti pamatujte na to, že by při jeho průběhu neměly být aktuální žádné další úlohy, které vytěžují internetové připojení. Patří sem například klasické stahování dat ve webovém prohlížeči, sdílení souborů v rámci P2P sítě, nahrávání či stahování dat z jakéhokoliv FTP serveru apod. Služba SpeedTest.cz spolehlivě změří drtivou většinu domácích i firemních připojení, pouze pokud byste se nacházeli na opravdu rychlé páteřní síti, mohou být výsledky nepřesné.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Nejrychlejší internet Korny 8.  11.  2015 8:58
Přidat příspěvek Zobrazit vše