8.  11.  2012    Ostatní

Špičkové nástroje pro multimédia na cestách

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vybrali jsme pro vás a otestovali pětici skvělých aplikací, které se vám budou hodit pro přehrávání hudby, filmů a prohlížení fotek kdykoliv a kdekoliv.

Instalace je u některých programů nezbytná, existuje však velké množství nástrojů, které můžete spouštět rovnou. S výhodou toho využijete například při přípravě flash disku, který budete mít neustále u sebe a kdykoliv z něj spustíte požadované programy – třebas i u cizího počítače. Stoupající kapacity stávajících flash disků a jejich klesající cena si o takovéto použití přímo říkají, proto vám ani nebudeme doporučovat vypálení programů bez instalace na CD či DVD, i když také tento postup je možný.

Obrovská výhoda programů bez instalace spočívá v tom, že je můžete spustit i na počítačích, kde nemáte dostatečná oprávnění pro instalaci daného softwaru, například z důvodu nemožnosti zápisu do složky C:\Program Files nebo dalších. Jedná se o často opomíjený aspekt, ale často vám zachrání kůži v případě počítačů v zaměstnání nebo různých internetových kavárnách, kde jsou správci právem příliš přísní a nedovolí vám provádět změny ve stávající systémové konfiguraci. Přidejte si na flash disk následujících pět programů pro zvládnutí multimédií na cestách!

1. VLC Media Player

Jednouchý prográmek VLC Media Player patří mezi absolutní špičku v oblasti multimediálních přehrávačů, svou oblibu si získal hlavně díky perfektní podpoře různých videosouborů, které přehraje bez nutnosti instalace dodatečných kodeků. Jeho hardwarové nároky jsou minimální, k dispozici vám dává i pokročilé funkce pro přehrávání videa, mezi nimiž nechybí například zostření obrazu, ladění barev, posun titulků vzhledem k obrazu, nebo dokonce zvukový ekvalizér.

vlc.png
Jednoduché a přehledné rozhraní programu VLC Media Player

2. DeepBurner Portable

Pokud na cestách nebo cizím počítači potřebujete vypálit CD či DVD, určitě sáhněte po tomto povedeném programu. Zvládne vše důležité, připravíte s ním tedy nejen datová média, ale také hudební. Nechybí ani podpora tvorby bootovatelných disků, a dokonce v něm najdete i jednoduchý nástroj pro tvorbu obalů a potisků. Nedejte se zmást jeho jednoduchostí, nabízí toho opravdu hodně.

deep.png
Součástí programu je také sekce pro tvorbu obalů a potisků

3. FastStone Image Viewer

Prográmek FastStone Image Viewer funguje jako freewarový prohlížeč obrázků a převodník typů obrázkových souborů v jednom. Kromě rychlých reakcí je jeho největší zbraní integrovaný jednoduchý editor obrázků se spoustou funkcí na úpravu fotografií, mezi nimiž nechybí například odstranění červených očí, úprava barev, změna velikosti a mnoho dalších. Program zabírá minimum místa, a tak by neměl chybět na flash disku jakékoliv kapacity.

faststone.png
Nenechte se odradit jednoduchým rozhraním, vše je kompenzováno bleskovým během

4. GIMP Portable

Grafický editor GIMP se stal synonymem PhotoShopu pro chudé, což však není tak zcela vhodné označení, jelikož nabízí vskutku bohaté možnosti pro úpravy vašich fotek a dalších obrázků. Jakmile si jej přidáte na svůj flash disk, již nikdy nebudete zaskočeni nutností pokročilých grafických editací. K dispozici jsou všechny důležité nástroje, filtry a pokročilé možnosti úprav běžné grafiky i retušování fotografií.

gimp.png
Česká lokalizace patří mezi další přednosti GIMPu

5. Media Player Classic Portable

Jestliže hledáte přehrávač videí s klasickým vzhledem, pak je tento program určen přesně pro vás. Jeho grafické zpracování se drží původního Media Playeru, na který si pamětníci jistě vzpomenou. Výhodou je velice snadné ovládání, nízká náročnost na systémové zdroje, možnost detailní konfigurace apod. Program stačí rozbalit z výchozího souboru ZIP do libovolného umístění na flash disku a ihned jej můžete používat.

mpc.png
Klasické rozhraní populárního přehrávačeX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: Prohlizeni panoramat Ladik 22 2.  12.  2012 20:41
Re: Prohlizeni panoramat Ladik 22 2.  12.  2012 20:35
Prohlizeni panoramat vmlich 10.  11.  2012 8:35
Přidat příspěvek Zobrazit vše