16.  8.  2011    Ostatní  |  Internet  |  Vyzkoušejte

Spoon: Neinstalujte, nejlepší programy jsou v cloudu!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Webová služba Spoon si získala celou řadu příznivců, nabízí totiž virtuální pracovní prostředí přímo v okně prohlížeče. Často používané programy už nemusíte instalovat. Jak na to?

Internet je všudypřítomný, a tak nikoho nepřekvapí, že proniká i do oblasti programů bez instalace. Oblibu si získala velice zajímavá služba Spoon, kterou najdete na adrese www.spoon.net a jež poskytuje možnost vybrat si z katalogu programů všechny důležité aplikace. Na tom by nebylo nic tak převratného, nebýt toho, že pak jsou programy virtuálně dostupné pod tlačítkem v prohlížeči a kdykoliv je můžete spustit. Rychle, jednoduše, bez instalace.

Abyste však nepřišli o žádnou důležitou funkčnost, stáhne Spoon požadovaná data při prvním požadavku na spuštění, uloží je ve speciální složce na vašem disku a připraví si položky ve virtuálním registru. Nemusíte se tedy bát zaneřádění systému, jeho nastavení zůstanou netknutá – ve finále máte program připravený podobně, jako byste jej spustili v samostatném sandboxu.

apps.png
Jednotlivé aplikace jsou v katalogu roztříděny do kategorií a obsahují celou řadu praktických nástrojů

Podporovány jsou všechny nejrozšířenější prohlížeče, a tak jediným zádrhelem může být nemožnost použití programů na cestách, kdy nemusíte mít k dispozici dostatečně rychlé připojení pro pohodlný přenos dat. I na tento problém však Spoon částečně myslí a nabízí vám klienta pro přidání programů, které budou dostupné při každém startu Windows. Jakmile vybranou aplikaci ukončíte, nastavení se sice neuloží do Windows, ale do konfigurace Spoonu, díky čemuž tedy i při dalším stažení budou původní volby zachovány.

Gigabajt pro každého zdarma

Abyste mohli Spoon naplno využívat, musíte si nejprve vytvořit účet, a proto na domovské stránce klepněte na tlačítko Try it now. Do pole Email vložte svou e-mailovou adresu, která slouží jako unikátní přihlašovací jméno, a zvolte si heslo jeho vepsáním do polí Create password a Confirm password. Po potvrzení podmínek užívání stiskněte tlačítko Create, ihned se pak otevře seznam aplikací, které můžete využívat.

Program přidáte jednoduše jeho zvolením v některé z nabízených kategorií, nechybí oblíbené přehrávače, editory, kancelářské aplikace a další. Při prvním přidání je samozřejmě zapotřebí nainstalovat doplněk prohlížeče, který bude sloužit pro správu vašeho virtuálního prostředí a komunikaci se systémem Spoon – instalace proběhne pouze jednou, poté je práce zcela transparentní.

buffer.png
Informace o zavádění aktuálně vybraného programu

Průběh zavádění aplikace ve svém virtuálním prostředí můžete sledovat v pravém dolním rohu prohlížeče, poté se již otevře okno stejně, jako byste program reálně nainstalovali. Výhodou využití Spoon je také běh ve virtuálním prostředí, a tak po přidání výše zmíněného doplňku nepotřebujete pro „instalaci“ dalších programů administrátorská práva, vše se již odehrává v režii drobného nainstalovaného klienta.

klient.png
Okno s přehledem a správou v oznamovací oblasti hlavního panelu

V oznamovací oblasti hlavního panelu najdete ikonu programu Spoon, která vám zpřístupní základní informace o vašem účtu, především kolik místa ze zdarma nabízené kapacity 1 GB využíváte. Pokud byste potřebovali rozšířenou funkcionalitu a 100GB cloudové úložiště, musíte sáhnout po placeném Silver Spoon, který kromě jiného nabízí synchronizaci dat mezi větším množstvím počítačů. Aktuální cena je 12$ měsíčně.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 18

Poslední komentáře Komentáře

Mohu tam dát jakýkoliv nainstalovaný program ze stolního PC a pak ho spouštét paulobatistutta 18.  9.  2019 11:30
Re: Q: JJ 20.  11.  2011 19:03
Re: Q: Josef Karlík 18.  9.  2011 7:43
Re: užitečnost programů? pavel 18.  8.  2011 14:09
Re: Q: pavel 18.  8.  2011 14:08
Přidat příspěvek Zobrazit vše