8.  7.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Stahování z YouTube: Doplňky vám usnadní práci (rychlotip)

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud používáte Firefox nebo Chrome, stane se pro vás stahování videí z YouTube hračkou. Poradíme vám, která rozšíření použít a jak je bleskově zvládnout.

Tu a tam se najde chvíle, kdy potřebujete stáhnout video z YouTube. Nejčastěji takový okamžik nastane, když stříháte video a chcete dodat nějaký záběr z již existujícího videa. Prozradíme vám tipy na zajímavé doplňky do prohlížečů Chrome a Firefox, které usnadní práci s webovými stránkami.

Instalace nových doplňků do prohlížeče se nemusíte bát, je velice jednoduchá. Jakmile se dostanete na stránku s vybraným doplňkem (viz například níže), stačí klepnout na zelené tlačítko Přidat do aplikace Firefox či modré Install (v případě Chrome). Doplněk pro stahování videí z YouTube pro Firefox najdete pod označením Easy YouTube Video Downloader.

V Google Chrome je instalace jednodušší, po kliknutí udělá prohlížeč vše sám, vy pouze počkáte, než vám oznámí, že je rozšíření nainstalované a připravené k použití (seznam rozšíření najdete na stránce chrome://extensions/). Pro stahování videí z YouTube použijte rozšíření YouTube Downloader. Ve Firefoxu je naproti tomu potřeba instalaci odsouhlasit kliknutím na tlačítko Instalovat nyní a po jejím skončení prohlížeč restartovat.

instalace.jpg
Potvrzení a zahájení instalace doplňku ve Firefoxu

Stahování přímo z YouTube

Po instalaci doplňku se vám na YouTube pod videem zobrazí nové tlačítko Stáhnout (Download as ve Firefoxu). Kliknutím na něj si můžete vybrat formát a velikost videa. Pokud nevíte, čím se řídit, vybírejte to nejvyšší číslo – bude mít největší kvalitu. Doplněk pro Firefox navíc umožňuje stáhnout pouze zvukovou stopu ve formátu MP3. Po zvolení formátu se vaše video začne ihned stahovat.

Tip navíc: Pokud nechcete stahovat videa pomocí specializovaných programů nebo doplňků prohlížeče, můžete vyzkoušet také webové stránky, které to zvládnou. Mezi nejpopulárnější patří například www.keepvid.com.

download.jpg
Výběr formátu a rozlišení videa. To se začne ihned stahovatDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 11

Poslední komentáře Komentáře

aTubeCatcher tdsasda 27.  2.  2013 20:11
Stahování online zdarma Jarda Groš 16.  7.  2012 19:42
ne stahovaná z prohlížeče policie 9.  7.  2011 16:06
Re: Stáhnutí flashového videa, které se tváří "že stáhnout nejde" Roman 9.  7.  2011 15:41
Stáhnutí flashového videa, které se tváří "že stáhnout nejde" 8.  7.  2011 21:55
Přidat příspěvek Zobrazit vše