18.  3.  2010   

Středoškoláci budou soutěžit v prezentování

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nekoktat, netrémovat a udělat prezentaci na úrovni - to by se měli naučit středoškoláci, kteří se přihlásí do Prezentiády, nové soutěže, která má mnoho co nabídnout studentům i středním školám.

„Schopnost prezentovat plody své práce nebo obecně interpretovat jakékoliv téma je v dnešní době nesmírně důležitá. Středoškoláci se o tom poprvé přesvědčí u maturitní zkoušky a jenom utvrdí při vysokoškolském studiu. Čím dřív se to naučí, tím větší budou mít náskok v dalším kariérním životě. A nejen tam. Zbaví se trémy a třeba jim pak díky tomu vyjde nějaké rande. Dobré vystupování se hodí zkrátka všude," uvedl hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Tříčlenné soutěžní týmy budou mít za úkol vytvořit Powerpointovou prezentaci na téma "Moje škola" a doprovodit ji osmi až desetiminutovým komentářem. Jejich výstup bude hodnotit odborná porota, ve které budou zasedat mimo jiné zástupci krajů a vysokoškolští učitelé.
 
Studenti ale na prezentace nebudou sami. Pomáhat jim může učitel výpočetní techniky a inspirovat se mohou také tipy a triky od odborníků, které se budou pravidelně objevovat na webových a facebookových stránkách soutěže. "Tipy a triky budeme z velké části tvořit s odborníky z firem BenQ a Microsoft. Je náš cíl, aby to tvořili lidé, kteří tomu rozumí a mohou nějaké užitečné tipy předat dál na studenty," prozradil výkonný vedoucí soutěže Marek Palička.
 
Soutěž má celkem tři úrovně. Přihlásit se do ní je nutné nejpozději do 14. dubna. Zároveň s přihláškou odevzdávají studenti i své prezentace. Organizátoři z nich vyberou dvanáct nejlepších do každého kraje. Při krajských kolech, která se budou konat koncem dubna, už bude nutné prezentovat fyzicky před porotou a ostatními soutěžícími. Jeden nejlepší tým z každého kraje postoupí do finále, které bude 7. května v Praze.
 
prezent.PNG
 
Pro nejlepší prezentiádníky jsou připraveny ceny v celkové hodnotě sto tisíc korun. Vítězný tým získá pro svou školu špičkový projektor, všichni medailisté berou velké LED panely. Přímo pro soutěžící jsou připraveny reproduktory, sluchátka, myši a další ceny. Lákadlem pro zúčastněné je jistě i to, že finále se bude konat v sídle Microsoftu v Praze. Na krajských kolech bude odborný dobrovolný program o tom, jak nakonfigurovat moderní počítačovou učebnu, vedený odborníky na školství ze společnosti Boxed.
 
Prezentiáda má co nabídnout i samotným školám. Kromu možnosti vyhrát hodnotnou techniku se budou moci prostřednictvím svých studentů představit v tom nejlepším světle - médiím i zástupcům krajských úřadů. "Díky Prezentiádě navíc středním školám vzniknou prezentace na úrovni, kterou pak budou moci využít při své vlastní propagaci," upozornil koordinátor Malovič.
 
Studenti i učitelé mají zkrátka mnoho důvodů, proč se do Prezentiády přihlásit. Učinit tak mohou nejpozději do 14. dubna.
 
Prezentiáda navazuje na úspěšné soutěže pro středoškoláky, které už od roku 2003 pořádá občanské sdružení Student Cyber Games. Poslední takovou akcí bylo celorepublikové mistrovství v piškvorkách, kterého se na podzim minulého roku zúčastnilo sedmnáct tisíc středoškoláků.
 
Partery soutěže jsou BenQ, Microsoft, Boxed a Logitech.
 
Další informace:
Pavel Šíma
Mediální centrum SCG
Tel.: 721 881 783
e-mail: sima@scg.cz
www.prezentiada.cz

 
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat