19.  7.  2012    Programy

TapinRadio: Poslech a nahrávání rádia z celého světa

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Doba klasických radioamatérů je dávno pryč. Prostřednictvím internetu můžete poslouchat a nahrávat rádia z celého světa bez žádné speciální techniky i náročného placeného softwaru.

Dobrým nástrojem pro poslech a záznam rádia je program TapinRadio, který je malý, jednoduše ovladatelný, bezplatný a především v češtině, takže jeho obsluhu zvládnou i úplní začátečníci. Jakým způsobem se v aplikaci pohybovat, co všechno umí a jak ji ovládat?

Podíváte-li se na hlavní okno programu, pak uvidíte jen minimum ovládacích prvků. Je zde tlačítko pro zapnutí rádia, pro jeho vypnutí, pro nahrávání a jezdec pro nastavení hlasitosti. S tímto si plně vystačíte. Nutností je ale ještě volba rádiových stanic, přičemž síla programu tkví právě v jejich široké nabídce.

sshot-1.png
Jednoduché rozhraní potěší i začínající uživatele

K ní se dostanete přes záložku Databáze stanic, kde vás čeká výběr podle tří kategorií – země, žánr a síť. Geografické hledisko vás pohodlně dovede k nejrůznější etnické hudbě či lokálnímu zpravodajství. V oddělení žánru naleznete stanice vysílajících hudbu šedesátých let, rock, elektroniku, jazz apod. Síť se pak týká skupin stanic stejného majitele či provenience.

sshot-2.png
Databáze stanic usnadní výběr pomocí několika katalogů

Nahrávání a nastavení záznamu

Pokud se vám nějaká písnička či kontinuální rádiové vysílání líbí, můžete si je v TapinRadio nahrát a uložit. To provedete jednoduše kliknutím na tlačítko Nahrávat, které se tím automaticky změní na tlačítko Vypnout, kterým zase po uplynulém čase nahrávání ukončíte. Proces záznamu ještě indikuje červený puntík na spodu okna.

Před tím, než ale začnete vše bezhlavě nahrávat, je třeba jít do nastavení programu, kam se dostanete přes stejnojmennou záložku i položku. V nově otevřeném okně klikněte na kartu Nahrávání a tam vyplníte především cestu ke složce, do níž chcete ukládat pořízené záznamy.

sshot-3.png
Podrobné možnosti nastavení vlastností

V ní také po skončení nahrávání okamžitě naleznete výsledný soubor. Ostatní volby nahrávání můžete v klidu nechat na programu samotném, protože určuje kvalitu záznamu podle kvality vysílání. TapinRadio tak velice jednoduchý, pohodlný a přitom schopný program vhodný i pro méně počítačově gramotné posluchače.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Re: Screamer radio Kraken 23.  7.  2012 13:48
RadioSure inspirala 23.  7.  2012 1:22
Re: Screamer radio MM 20.  7.  2012 20:12
Re: Screamer radio abcd 20.  7.  2012 12:02
Internetová radia coulomb 20.  7.  2012 9:40
Přidat příspěvek Zobrazit vše