2.  12.  2005    Word

Tiskneme dokument z Wordu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vytvořit působivý dokument ve Wordu je jedna věc, správně jej vytisknout věc druhá. Víte například, že nemusíte tisknout celý dokument, ale třeba jen vybrané stránky? Naučte se tisknout jen to, co chcete.

1Před vlastním tiskem použijte funkci náhledu. Klepněte na tlačítko náhledu v nástrojové liště nebo zvolte tuto funkci z nabídky Soubor. V náhledu vidíte dokument v podobě, jaká bude použita pro výstup na tiskárně. 2Samotný tisk provedete klepnutím na tlačítko tiskárny na nástrojové liště. V tomto případě dojde k vytištění kompletního dokumentu. 3Podrobnější možnosti nastavení získáte po zvolení tisku z nabídky Soubor, Tisk. Pokud máte více tiskáren, můžete zvolit, na kterou dokument vytisknete. Po klepnutí na tlačítko Vlastnosti se zobrazí podrobnosti jejího nastavení. 4Tisk pouze zobrazené stránky dokumentu proběhne po zvolení položky Aktuální stránka. Chcete-li vytisknout více stránek, zadejte je do pole vedle volby stránky, kterou aktivujte klepnutím. Jednotlivé stránky oddělte čárkou (1,5,12), rozsah pomlčkou (10-15). 5Pro oboustranný tisk vyberte tisk pouze lichých stránek dokumentu, poté potištěné papíry otočte, znovu je vložte do tiskárny a zvolte tisk pouze sudých stránek. 6Listy papíru ušetříte, pokud zvolíte tisk více stránek na jeden list papíru. Na jeden list formátu A4 tak můžete vedle sebe vytisknout zmenšeniny až šestnácti stránek. 7Počet kopií každého potištěného listu zadejte do příslušného pole. Zapnutím volby Kompletovat tiskne Word vždy celý dokumentu a poté jeho kopie. Při vypnutí kompletace se tisknou kopie podle listů. 8Klepnutím na tlačítko Možnosti získáte další možnosti nastavení tisku. Například pro tisk vícestránkového dokumentu je výhodné začít od poslední stránky, k čemuž slouží volba Opačné pořadí tisku.
TIP: Word dovede tisknout jak jednotlivé stránky, tak jejich kombinaci s rozsahem stránek. Do příslušného políčka zadejte stránky podle nápovědy, kombinace 1,3,5-12 vytiskne první, třetí a pátou až dvanáctou stránku dokumentu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře