9.  2.  2012    Windows 7  |  Programy

Top 7 programů pro čištění Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nešvarem Windows je nutnost občasného pročištění, ať už od balastu chybně odebraných programů nebo přebytečných dočasných souborů. Jak na to?

Každý to zná: při běžné práci ve Windows se reakce systému postupně zpomaluje, načítání programů a start systému je pomalejší, navíc se občas objeví chyba „zničehonic“. Postupem času vznikla celá řada zajímavých programů, které se snaží pomoct se zrychlením a pročištěním systému. Právě na čisticí nástroje se podíváme, vybíráme oblíbené a zároveň zdarma dostupné programy z webu Stahuj.cz.

1. CM DiskCleaner

Výkon svého počítače vrátíte do normálu smazáním nepotřebných souborů, které vznikají při činnosti různých aplikací. Tento program také optimalizuje operační paměť a čistí registr Windows.

_cm.png
Přehledné rozhraní snadno použitelného programu CM DiskCleaner

2. CleanCache

Program nabízí odstranění dočasných souborů vytvořených při práci s internetem a seznamu naposledy otevíraných dokumentů. Jedná se o položky, které jinak můžete mazat i ručně, nicméně CleanCache navíc podporuje i bezpečné odebrání.

3. Wise Registry Cleaner

Registr systému Windows se stal Achillovou patou každé instalace Windows, a proto se objevila celá řada programů pro jeho vyčištění, defragmentaci apod. Právě odstranění přebytečných položek si bere na mušku tento nástroj.

4. CCleaner

Program zajistí odstranění všech nepotřebných a neplatných položek registru, taktéž si poradí s vyčištěním dočasných souborů a zamete po vás stopy (respektive po systému a aplikacích, jako jsou například IE, Firefox, Opera, Netscape, MS Office a mnoho dalších). Součástí je také nástroj pro odebírání programů ze systému.

_cc.png
Aplikace CCleaner patří mezi stálice a špičku ve svém oboru

5. FCleaner

Odstraňuje nepoužívané soubory, které zaplňují a zpomalují váš počítač, a vylepšuje stávající nastavení Windows. Chrání rovněž vaše soukromí skrze kontrolu a promazávání historie, cookies apod. 

6. RegSeeker

Program je dobrou pomůckou pro všechny, kteří často instalují a odebírají programy ze systému. Nabízí výkonné čištění, informace o programech spouštěných po startu systému, nástroj pro vyhledávání duplicitních souborů, úpravu špatných zástupců apod. To vše zdarma pro domácí použití.

7. Xleaner

Velice jednoduchý prográmek pro odebrání dočasných souborů Windows a aktuálně uložených údajích. Výhodou je velmi rychlé použití bez zdlouhavého nastavení.

Pokud byste s čištěním Windows potřebovali poradit krok za krokem, pomohou vám naše dřívější rady a návody:

Uvedené programy patří mezi nejoblíbenější nástroje pro čištění Windows a odebrání přebytečných položek. Které další zdarma dostupné aplikace tohoto zaměření používáte vy osobně a proč? Podělte se o svůj názor a zkušenosti s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem!X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 18

Poslední komentáře Komentáře

Čistící prostředek Martin 22.  2.  2012 20:11
Re: Glary utilities kluzo 12.  2.  2012 7:00
Re: Glary utilities Honza 10.  2.  2012 16:25
Re: dd kluzo 10.  2.  2012 14:53
IRONMAN používá IROM Michal 10.  2.  2012 12:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše