6.  8.  2010    Internet

Torrific: Torrenty potají i ve firmě

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Síť BitTorrent určenou ke sdílení a stahování obsahu z internetu zná dnes skoro každý. Prozradíme vám, jak můžete data z BitTorrentu stahovat přímo přes web.

V testovací fázi je zpřístupněna služba Torrific, která poskytuje přístup k souborům hostovaným na milionech počítačů v síti BitTorrent. Torrific nabízí hostovaného klienta této sítě navrženého pouze ke stahování. Neposkytuje žádné další funkce, nemusíte se otravovat s jakýmikoli nastaveními.

Datové centrum služby je přímo napojeno na páteřní sítě poskytovatelů vysokorychlostního internetu a na řadu uzlů s přímými připojeními do mnoha sítí. Ve výsledku tak můžete svůj soubor stáhnout mnohem rychleji, než s běžným klientem. Dojít může také k situaci, že jsou vámi vyžádaná data ihned k dispozici, a to pokud je už nechal stáhnout jiný uživatel. Postupujte následovně:

 1. V prohlížeči přejděte na adresu www.torrific.com a zaregistrujte se po stisknutí odkazu sign up. Služba je dostupná pouze registrovaným uživatelům.
 2. Na úvodní stránce služby najdete jednoduché vyhledávací pole jako v Googlu. Buď sem můžete vložit WWW adresu torrentu z vašeho oblíbeného trackeru, nebo jednoduše název hledaných dat. Stiskněte tlačítko get.
  obr1.jpg
  Data lze hledat podle jejich pravděpodobného názvu.
 3. Pokud jste zadali název, ve vyhledávači Google se najdou stránky s torrentem – tedy souborem s informacemi o umístění dat v síti BitTorrent. Klepněte na odkaz, přičemž přejdete na některý z torrent serverů, respektive na stránku s daným torrentem. Zde klepněte na název torrentu, čímž se spustí stahování.
 4. Na stránce služby se torrent zobrazí ve frontě a služba vás informuje, za jak dlouho budou data k dispozici. Nechte zatrženou volbu email alert me when available, takže vás služba bude e-mailem informovat ve chvíli, kdy budou data k dispozici.
  torrific01.png
  Služba informuje, za jak dlouho budou data k dispozici
 5. Klepněte na odkaz home v horní pravé části stránky. Tím se dostanete na stránku s vašimi stahovanými soubory. Zde můžete mimo sledování stahování také torrenty smazat.
 6. Jakmile se ve sloupci status objeví Available, jsou data dostupná ke stažení. Klepněte na odkaz ve sloupci torrent a na načtené stránce stiskněte u dostupného torrentu tlačítko Download. Poté dojde k běžnému stažení do vašeho počítače ze serveru služby. Pokud jste během stahování okno prohlížeče zavřeli, nevadí. Na e-mail vám dojde zpráva s odkazem na stažení souboru.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 19

Poslední komentáře Komentáře

vserver SUK 10.  8.  2010 12:03
tz gffgsdfgh 9.  8.  2010 16:02
potají i ve firmě? randomofamber 9.  8.  2010 15:07
Re: isohunt Achmed-cz 9.  8.  2010 11:17
Re: generator 5h1nj1 9.  8.  2010 9:53
Přidat příspěvek Zobrazit vše