23.  12.  2009    Windows XP  |  Windows 7  |  Windows Vista

Trable s Windows: Obnovte ikonu plochy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ztratila se vám, podobně jako jednomu z našich čtenářů, ikona pro zobrazení plochy? Poradíme vám, jak na její obnovení snadno a rychle.

Prostřednictvím specializovaného formuláře nebo skrze naši Poradnu nám můžete pravidelně posílat své trable s počítači. Druhou ze jmenovaných možností nedávno využil čtenář s následujícím dotazem: „Z dolní lišty u Windows mi zmizela (nebo jsem ji nějak zlikvidoval) ikona Zobrazit plochu. Jak to mohu opravit a ikonu tam znovu dostat?“

Uvedený tip čerpá z aktuálního vydání časopisu Jak na počítač, které si právě nyní můžete zakoupit. Získáte tak kompletní sbírku rad a návodů, které vás úspěšně provedou i rokem 2010!

Přinášíme dva postupy, kterými je možné to zvládnout. Ve Windows Vista je nejrychlejší způsob zkopírovat ikonu z jiného uživatelského profilu ve vašem počítači:

  1. Otevřete Tento počítač (stiskněte Win + E), do adresního řádku napište C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\ a stiskněte klávesu Enter. Tím otevřete složku snadného spuštění ve standardním výchozím profilu.
  2. Na ikonu Zobrazení plochy klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku Kopírovat.
  3. Do adresního řádku napište shell:Quick Launch a stiskněte klávesu Enter. Tím otevřete složku Snadné spuštění v uživatelském profilu, do kterého jste přihlášeni. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa v této složce a z místní nabídky zvolte Vložit. Ikona se objeví v panelu Snadné spuštění a nyní ji stačí přetáhnout do potřebné pozice v panelu.

Druhou možností je zástupce pro zobrazení plochy znovu vytvořit. Tento způsob funguje i ve Windows XP. Otevřete Poznámkový blok a opište do něj následující řádky. Ve Windows Vista použijte následující:

[Shell]
Command=2
IconFile=shell32.dll,34
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

plocha.png
Ve Windows XP se bude lišit třetí řádek, který k souboru připojí správnou ikonu. Ve třetím řádku tedy musíte mít tento text: IconFile=explorer.exe,3

Soubor uložte na plochu, při ukládání zvolte dole v roletce Uložit jako typ možnost Všechny soubory a do pole název napište Zobrazit plochu.scf. Novou ikonku pro zobrazení plochy uloženou na ploše pak přetáhněte myší do panelu snadného spuštění.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 27

Poslední komentáře Komentáře

Re: a jak ve WIN7? Mrzout 19.  11.  2012 19:16
Re: A k čemu to je?:) BlastFX 26.  12.  2009 23:52
Re: A k čemu to je?:) Petr 26.  12.  2009 10:49
Re: xcvbxcvb džordž 26.  12.  2009 8:52
Re: A k čemu to je?:) V. Mlich 26.  12.  2009 8:04
Přidat příspěvek Zobrazit vše