25.  12.  2010    Outlook

Třídění pošty: Vyzrajte na haldu e-mailů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chodí vám velice hodně pošty a postupně v ní ztrácíte přehled? Nechte si ji v Outlooku třídit na základě obsahu, který se vyskytuje v textu předmětu nebo příjemce. Poradíme, jak na to.

Díky třídění pošty může Outlook rozdělit zprávy hned po jejich přijetí, ušetříte si tak práci s jejím ručním procházením a rozdělováním do složek. Přesný postup nastavení je následující:

 1. V Outlooku klepněte v nabídce Nástroje na příkaz Pravidla a oznámení.
 2. Ve stejnojmenném dialogu klepněte na ikonu Nové pravidlo.
 3. Spustí se průvodce tvorbou pravidla. V prvním kroku můžete vybrat předpřipravenou šablonu. Zaměřme se na část Třídit zprávy:
 4. Přesunout všechny příchozí zprávy od určitého uživatele do vybrané složky – třídit zprávy podle toho, kdo vám je posílá.
 5. Přesunout zprávy s určitými slovy v předmětu do vybrané složky – třídit zprávy podle toho, co odesilatel napíše do předmětu zprávy.
 6. Přesunout zprávy odeslané pomocí distribučního seznamu do vybrané složky – odpovědi na váš e-mail poslané skupině kontaktů, kterou jste definovali v Outlooku, se budou ukládat do zadané složky.
 7. Klepnutím vyberte šablonu.
  obr1.jpg
  První krok průvodce: výběr šablony
 8. V kroku 2 dole klepněte na odkaz (modrý podtržený text) podle toho, jakou šablonu jste zvolili. Definujete tak například, z jaké e-mailové adresy se zprávy budou třídit, nebo jaké slovo v předmětu bude signálem pro třídění. V otevřeném dialogu pak zvolte kontakt nebo e-mailovou adresu, respektive slovo či slova v předmětu zprávu, podle nichž se budou zprávy třídit (slovo přidáte tlačítkem Přidat, přidat můžete více slov). Dialog ukončíte stisknutím tlačítka OK.
 9. V původním dialogu stále v kroku 2 klepněte na další odkaz přesunout do složky zadané uživatelem. V dialogu zvolte složku, případně založte novou, do níž se zprávy mají třídit, a stiskněte tlačítko OK.
  obr2.jpg
  Vlevo šablona pro přesunutí všech zpráv s určitým slovem v předmětu do vybrané složky, vpravo přesunutí všech zpráv od určitého kontaktu do vybrané složky
 10. Šablona je hotová. Stiskněte tlačítko Dokončit. A v původním dialogu tlačítko OK.

Pravidlo pro třídění zpráv je ihned aktivní. Pokud ho budete chtít kdykoliv změnit nebo zrušit, dostanete se k seznamu pravidel příkazem Pravidla a oznámení v nabídce Nástroje. Pomocí ikon nad seznamem pravidel můžete vybrané pravidlo smazat, upravit nebo kopírovat a zkopírované pravidlo jinak upravit.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Jak na třídění složek u live.com Martin Řičař 22.  1.  2011 11:51
spam Dejv 28.  12.  2010 9:13
Pravidla v Outlooku (klientovi) vs. na serveru (Exchange) dotaz 27.  12.  2010 22:28
Re: gmail VfB 27.  12.  2010 15:08
gmail anonym 27.  12.  2010 14:38
Přidat příspěvek Zobrazit vše