5.  3.  2012    Windows 7

Trik: Jak na hlavní panel přidat zástupce složky?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Přidat zástupce programu na hlavní panel ve Windows nečiní velké problémy, s odkazem na složku je to však trochu složitější. Jak na to snadno a rychle?

Ve Windows 7 řada uživatelů podceňuje hlavní panel, programy si sem můžete přetáhnout jako zástupce a spouštět je přímo odtud. Pokud si sem však budete chtít přidat zástupce na nějakou často používanou složku, nepůjde to. Ukážeme vám, jak to provést.

hlavni_panel.png
Hlavní panel ve Windows 7

Na ploše či v jakékoliv složce vytvořte nový textový soubor (kliknete pravým tlačítkem na volné místo – vyberete položku Nový | Textový dokument). Ten si můžete libovolně pojmenovat – nejlépe podle místa, kam bude tento zástupce odkazovat. Dovnitř nic nepište, stačí nám prázdný soubor.

prejmenovani.png
Vytvořenému souboru musíte změnit příponu na exe

Dále musíte změnit příponu souboru z txt na exe. Pokud se vám během přejmenování souboru žádná přípona nezobrazuje, nestačí ji pouze napsat, ale musíte tuto funkci zpřístupnit v nastavení. Klikněte vlevo na Uspořádat | Možnosti složky a hledání, zde na kartu Zobrazení, na které musíte najít položku Skrýt příponu souborů známých typů. Tu musíte ponechat nazaškrtnutou.

Vlastnosti.png
Pravým kliknutím zobrazíte vlastnosti

Po změně přípony uchopte myší ikonu a přetáhněte ji na hlavní panel – tím ji na něj připnete. Poté na ni klepněte pravým tlačítkem myši a následně ještě jednou na název a vyberte Vlastnosti. Nyní změňte pole Cíl – napište sem cestu složky, kterou chcete otevírat, například D:\Hry\. Pole Spustit v můžete smazat.

zmena.png
Zástupci můžete změnit i ikonu

Dále kliknutím na tlačítko Změnit ikonu můžete změnit ikonu zástupce na hlavním panelu. Tato změna se však projeví až po restartu počítače.




X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 28

Poslední komentáře Komentáře

návod jjGJF 7.  3.  2014 8:12
Re: a k čemu to je? Pepa 23.  6.  2012 12:19
Hlavny panel ? KinDo 8.  3.  2012 14:19
Re: ještě jednodušeji rasir 6.  3.  2012 17:32
Děkuji Filep 6.  3.  2012 17:06
Přidat příspěvek Zobrazit vše