4.  8.  2010    Windows 7  |  Windows Vista

Tuning notebooku: Probuďte jej bez čekání!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Někdy je úplně zbytečné počítač vypínat a zase zapínat, postačí například přechod do režimu spánku nebo hibernace. Kdy jakou variantu použít a kde provést nastavení?

Někdy je úplně zbytečné počítač vypínat a zase zapínat, postačí například přechod do režimu spánku nebo hibernace. Režim spánku vlastně slouží pouze pro sníženou spotřebu a odpovídá známému stavu „stand by“, jak je na různých jiných spotřebičích. Pokud tak chcete pouze na chvíli (na pár hodin) odběhnout od počítače, může být režim spánku dobrým kompromisem. Naproti tomu hibernace má za následek úplné vypnutí počítače, ale obsah paměti se navíc uloží na disk – pokud máte pootevíraných více programů, ve kterých pracujete, nemusíte je zavírat a ukládat dokumenty před vypnutím a zase vše ručně zapínat a otevírat po spuštění počítače. Obnovení z hibernace samozřejmě také nějaký čas vyžaduje, veškerý obsah paměti se totiž musí načíst z relativně pomalého pevného disku.

akce.png
Detailní nastavení možností napájení a jednotlivých akcí

Ve výchozím nastavení uvedou Windows Vista nebo 7 při zavření víka notebook do režimu spánku, někdy ale různé optimalizující programy mohou tuto volbu pozměnit. Ve výsledku tak při zavření víka může dojít k hibernaci, nebo dokonce vynucenému vypnutí, což ale značně prodlužuje další spouštění po otevření víka. Pokud notebook často přenášíte, je každá takováto prodleva při jeho znovuprobuzení velice otravná.

Pro změnu do původního stavu proto vyberte jiný plán napájení, případně nastavte vlastní akci u stávajícího pomocí Ovládacích panelů. Do pole pro hledání v nabídce Start vepište text Možnosti napájení a stiskněte klávesu Enter. Následujte odkaz Nastavení po zavření víka, pomocí nabídek Při zavření víka v sekcích Baterie a Napájen ze sítě pak zvolte požadované akce. 
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Re: neprebudi sa Petr 6.  8.  2010 17:15
Re: neprebudi sa [[[Kubo 5.  8.  2010 12:39
Re: neprebudi sa Návštěvník 5.  8.  2010 12:06
Re: neprebudi sa Mirek Strnad 5.  8.  2010 10:22
neprebudi sa [[[Kubo 4.  8.  2010 19:08
Přidat příspěvek Zobrazit vše