17.  6.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Twitter ve stylu Windows 8 s MetroTwit

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Podlehli jste vlně sociálních sítí a zřídili si účet na Twitteru? Sledování nových příspěvků i přidávání ale není skrze webové rozhraní příliš pohodlné, proto je tu MetroTwit.

Přestože je Twitter populární spíš na západ od naší domoviny, začíná se značně šířit i mezi české uživatele. Proč, jak a kde začít s používáním Twitteru se dozvíte zde. Ovládání služby přes web ovšem není příliš efektivní. Pravidelné navštěvování stránek a kontrolování toho, zdali zde nepřibyl nějaký nový obsah, vás stojí zbytečně mnoho času a soustředění.

Mnohem lepší je tak užívat twitterového klienta, který dostane data i ovládání Twitteru rovnou na váš desktop. Jedním z rozšířených programů k tomuto účelu je MetroTwit. Ten nabízí všechny funkce, které bychom od takového porgramu čekali, a navíc přidává nadčasový design aplikace ve stylu zvaném Metro, který Microsoft používá ve svém novém mobilním operačním systému Windows Phone 7, v Zune Software nebo také v připravovaných Windows 8.

Metro01.jpg Metro02.jpg
MetroTwit – nastavte si počet sloupců s informacemi a barvu prostředí
 

První krok je autorizace

Jakmile si tento bezplatný program stáhnete a spustíte, vaším prvním krokem bude jeho propojení s webovým účtem. Protože se Twitter chrání před zneužitím, je nutné nejdřív desktopovou aplikaci autorizovat. O to MetroTwit také sám zažádá ihned po vložení informací o účtu. Autorizace probíhá tak, že vám program nabídne přihlášení k účtu skrze webový prohlížeč.

Po kliknutí na tuto volbu vás odešle na stránky služby, kde je vyžadováno potvrzení povolení práce programu s vaším účtem. Ihned poté dojde k zobrazení několikamístného čísla, které musíte přepsat (překopírovat) do příslušné kolonky v aplikaci. Následným potvrzením dojde k autorizaci klienta, který tak bude mít oprávnění přistupovat na účet na Twitteru. Tuto proceduru je pak třeba opakovat vždy, když dojde k aktualizaci klienta. Jakkoli to může být otravné, je to stále lepší možnost, než si nechat ukrást identitu někým jiným.

sshot-1.png
Úvodní požadavek pro přihlášení

Sloupce a panely

Jakmile začne klient komunikovat s online účtem, dojde ihned ke stažení dat z internetu do počítače. Okno programu MetroTwit je rozděleno do několika sloupců, jejichž počet je nastavitelný, a představuje jednotlivé způsoby komunikace, resp. twítování. V levém sloupci tedy okamžitě vidíte nové posty od subjektů, které sledujete. V dalších sloupcích lze sledovat konverzaci s ostatními lidmi, retwítnuté odkazy, informace o sobě samém či o vybraných zdrojích.

sshot-3.png
Přehledné zobrazení zpráv z Twitteru. Sloupců můžete mít kolik chcete, nové zprávy se píšou do okénka vespod.

Tyto sloupce se dají zobrazovat, skrývat i přesouvat podle potřeby. Vespodu okna naleznete pole pro vypsání vlastních myšlenek, které chcete odeslat do světa. Přítomné počítadlo vás bude upozorňovat o počtu zbývajících znaků do limitních 140 a vložíte-li nějaký odkaz na webovou stránku, klient jej automaticky zkrátí, aby zabíral co nejméně místa. Stisknutím příslušeného tlačítka či klávesy Enter dojde k odeslání příspěvku na internet, takže twít bude okamžitě zveřejněn.

Info o nových zprávách

Z toho pohledu zatím není až taková výhoda používat program pro správu Twitteru. Klienta oceníte především v momentě, kdy někdo ze sledovaných zdrojů vydá novou zprávu. V tu chvíli budete upozorněni vyskočivším okénkem v rohu obrazovky s náhledem zprávy, které bude zobrazeno po několik vteřin a zvládne na sebe upozornit i zvukovým signálem. To vše také v případě, že máte aplikaci minimalizovanivou v nástrojové liště, kde o ní ani nemusíte vědět.

MetroInfo.png
Možnosti nastavení notifikací o nových zprávách jsou obrovské, počítá se i s více monitory

Toto okénko není pouze informativní, ale je také aktivní. Lze tedy po kliknutí na něj zobrazit hlavní okno programu, případně rovnou otevřít webovou stránku, je-li ve zprávě nějaký odkaz. Díky tomuto informování v reálném čase budete mít všechny zprávy ihned k dispozici bez zdržení a bez toho, abyste je museli sami ručně kontrolovat návštěvou webové stránky Twitteru.

Detailní nastavení

MetroTwit je rovněž výborný v širokých možnostech svého vlastního nastavení, přičemž příslušné tlačítko pro vstup do této části naleznete v levém horním rohu okna aplikace. Upravit tu dle libosti můžete chování programu i podmínky minimalizování, dále se dají nastavit široké možnosti vzhledu a také upozorňování. Vyberete, jaký druh zpráv má být zobrazován vyskakujícím okénkem, jakou má mít podobu, jak dlouho bude zobrazeno a mnoho a mnoho dalšího.

Nastaveni.png
Další možnosti nastavení

I přes svůj vzhled, spoustu funkcí, pohodlné ovládání i hromadu možností nezabírá MetroTwit velké množství paměti, což u některých konkurenčních aplikací bývá jejich hlavní neduh. Pomineme-li první spuštění programu, kdy se MetroTwit nastavuje, propojuje se serverem služby a stahuje data, tak se při běžném chodu dočkáte zabrání necelých 70 MB operační paměti. To není vysoká daň za přidanou hodnotu, kterou vám tato aplikace nabízí.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

pekne ewing 20.  6.  2011 2:49
Twidroyd Digitechviper3 19.  6.  2011 17:12
TweetDeck Tom 19.  6.  2011 12:55
Start aplikace Ondrej Kolnik 19.  6.  2011 11:56
Přidat příspěvek Zobrazit vše