7.  11.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Universal Viewer: Když nevíte, v čem otevřít soubor

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud hledáte program, který prověří soubor a pokusí se jej správně otevřít, pomůže vám Universal Viewer. Nabízí rychlé použití a povedené možnosti.

Často je těžké mít po ruce vždy ten správný program pro otevření různých formátů souborů. Díky Unviersal Viewer tyto problémy skončí, jelikož si poradí s celou řadou rozličných variant. V základu s ním bez problémů zobrazíte i velké soubory během několika málo okamžiků, nechybí však podpora specializovaných videí (na základě spolupráce s Windows Media Player), obrázků (všechny standardní formáty), stejně tak hudebních souborů. Pokud k tomu připočteme formáty podporované Internet Explorerem, zvládne Universal Viewer opravdu vše důležité.

pripony.png
Přehled podporovaných typů souborů a jejich konfigurace

Na výše odkazované stránce najdete také odkaz pro stažení české lokalizace, která ovládání aplikace ještě víc usnadní, nicméně není zapotřebí tento doplněk instalovat samostatně. Přímo v základní instalaci má totiž Unviersal Viewer jazykový balíček integrovaný, musíte jej pouze aktivovat následováním příkazu Options | Configure a poté výběrem položky Czech v roletové nabídce Interface.

rozhrani.png
Graficky soubor otevřený v programu Universal Viewer

Použití programu prostřednictvím běžného spouštění a načítání souborů v hlavním okně není příliš flexibilní, a proto doporučujeme osvojit si příkaz v místní souborové nabídce napříč celým systémem. Jakmile na požadovaný soubor klepnete pravým tlačítkem myši (například v Průzkumníku), stačí pak již pouze zvolit příkaz Universal Viewer. Soubor se automaticky otevře v tomto programu.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře