29.  10.  2012    Ostatní

Úprava sdílení ve Windows 8

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Domácí skupiny ve Windows 8 nabízejí snadné sdílení dat a zařízení ostatním uživatelům, přizpůsobit si však můžete také například veřejnou složku. Jak na to?

Ještě před sdílením osobních souborů nebo dalších prostředků byste měli provést několik základních nastavení, díky nimž si zajistíte požadované vlastnosti. Ke konfiguraci přitom slouží část nazvaná Změnit pokročilé nastavení sdílení, kterou můžete v Centru síťových připojení a sdílení můžete otevřít následováním stejnojmenného odkazu.

07.png
Základní konfigurace sítě v Ovládacích panelech Windows 8

U skupiny možností s názvem Sdílení veřejné složky máte možnost nastavit, jakými způsoby budou moci vzdálení uživatelé nakládat s obsahem složky, jež poskytuje sdílená data. Tato složka má ve Windows 8 předem určené umístění, a to C:\Users\Veřejné – právě do ní zkopírujte své soubory a složky, které chcete přímo sdílet s ostatními. S přepínačem Veřejná složka si pak počínejte následovně (obdobně i se sdílením tiskáren):

  1. Chcete-li úplně zakázat síťový přístup k veřejné složce s daty, aktivujte možnost Vypnout sdílení veřejné složky.
  2. Jestliže naopak chcete síťovým uživatelům povolit vzdálený přístup ke své veřejné složce s daty, aktivujte možnost Zapnout sdílení, aby každý uživatel s přístupem k síti mohl číst soubory ve veřejných složkách.
  3. Jestliže si přejete sdílet svou místní tiskárnu s ostatními síťovými uživateli, musíte mít bezpodmínečně aktivovanou možnost Zapnout sdílení souborů a tiskáren.
  4. Všechna provedená nastavení sdílení dat a tiskáren uložte a uveďte v platnost stisknutím tlačítka Uložit změny, případně se navraťte k původní konfiguraci stisknutím tlačítka Storno.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: Celý disk? PetrS 2.  12.  2013 10:08
Re: Celý disk? Rederix 11.  6.  2013 16:02
Celý disk? PsychoSpider 29.  10.  2012 14:41
Přidat příspěvek Zobrazit vše