23.  10.  2012    Windows 8

Upravte si chování filtru Windows SmartScreen v novém systému

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Součástí Windows 8 je také takzvaný filtr Windows SmartScreen, který přináší vyšší automatické zabezpečení při webovém surfování.

Jakmile stáhnete aplikaci z internetu, analyzují se některé její základní parametry a na základě toho pak Windows 8 například upozorní v případě nerozpoznání vydavatele nebo dalších potížích. Díky tomu tak máte možnost před spuštěním podezřelé aplikace celou akci zrušit a vyhnout se souvisejícím potížím.

smart.png
Detailní nastavení filtru Windows SmartScreen

Pokud by vám výchozí parametry zobrazení bezpečnostních dotazů filtru Windows Smart Screen nevyhovovaly, máte možnost je změnit v samostatné konfigurační sekci. V Centru akcí následujte odkaz Změnit nastavení filtru Windows SmartScreen a poté v nově otevřeném dialogu vyberte a potvrďte některou z následující trojice dostupných voleb:

  • Získat schválení od správce před spuštěním nerozpoznaných aplikací z Internetu – výchozí nastavení, které zajišťuje zobrazení varovného dialogu a vynucuje potvrzení spuštění ze strany uživatele s administrátorskými oprávněními.
  • Upozornit před spuštěním nerozpoznané aplikace, ale nevyžadovat schválení od správce opět dojde k zobrazení varovného dialogu, nicméně není zapotřebí explicitní potvrzení pro spuštění.
  • Nedělat nic – filtr Windows SmartScreen bude zcela vypnut, stahované aplikace tedy neprojdou touto dodatečnou kontrolou a nebudete upozornění v případě jejich potenciálního rizika.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře