12.  7.  2012    Windows 7

Upravte si výchozí ikony na ploše Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na pracovní ploše Windows najdete několik základních ikon, které vám ale nemusí stačit. Jak a kde zapnout zobrazení dalších, s nimiž bude práce o něco snazší i rychlejší?

Systém Windows nabízí předpřipravené ikony, které můžete na ploše zobrazit, nebo je naopak skrýt. Systémové ikony odpovídají zvláštním umístění na pevném disku nebo v rámci Windows 7. Postup pro otevření dialogu s možností aktivace ikon je následující:

  1. Do volné oblasti plochy klepněte pravým tlačítkem myši.
  2. Z místní nabídky následujte odkaz Přizpůsobit.
  3. Pomocí seznamu rychlých odkazů následujte odkaz Změnit ikony plochy.
  4. Jednotlivé ikony aktivujte pomocí zaškrtávacích polí v sekci Ikony na ploše.
plo2.png
Nastavení zobrazení ikon na ploše

V části Ikony na ploše, tedy v dialogu, který máte díky předchozímu postupu otevřený, nyní můžete aktivovat zobrazení následujících ikon na ploše:

  • Počítač – ikona odkazující na zobrazení obsahu počítače, tedy souborů a složek na pevných discích, obsahu CD, DVD, připojených flash disků apod.
  • Koš – zobrazení ikony Koše, který slouží pro správu mazaných souborů, resp. jejich obnovování.
  • Soubory uživatele – odkaz na složku profilu aktuálně přihlášeného uživatele, která obsahuje dokumenty, hudbu, filmy a další soubory.
  • Ovládací panely – rychlý odkaz na sekci s ovládacími panely, tedy dialog s řadou nastavení Windows, uživatelských účtů, hardwaru, programů a dalších součástí.
  • Síť – odkaz na zobrazení sítě a její jednotlivé součásti.

Pokud se vám nelíbí výchozí Koš nebo kterákoliv jiná ikona, můžete ji změnit přímo pomocí nastavení v již představeném dialogu. Ve stejném dialogu k dispozici také seznam obrázků, které jednotlivým ikonám odpovídají, můžete je změnit stisknutím tlačítka Změnit ikonu

Pokud jste v nastavení výchozích systémových ikon, které můžete zobrazit na ploše, provedli některé větší změny, můžete mít problém s případným obnovením. Abyste nemuseli namáhat paměť a vzpomínat, jak která vypadala, využijte rychlé obnovení: pro návrat k původnímu nastavení slouží tlačítko Obnovit výchozí.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Skvělej článek! Ladik 7 12.  7.  2012 20:23
Přidat příspěvek Zobrazit vše