10.  12.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Usnadněte si stahování z webu s programem JDownloader

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže patříte mezi uživatele, jejichž objem stahovaných dat pravidelně atakuje vysoká čísla, měli byste používat specializované nástroje. Jedním z nich je populární JDownloader.

Správce stahování (často označovaný původním spojením download manager) dokáže zpřehlednit stahování dat v různých prohlížečích, navíc vás přesně informuje o celkovém průběhu. Mezi nejvíce oblíbené zástupce této kategorie patří JDownloader, jenž si poradí i s hromadou specializovaných online úložišť a nabídne řadu detailních konfiguračních voleb. Jak na jeho rychlé zprovoznění a pohodlně použití?

Nejdůležitější krok instalace programu představuje výběr požadované lokalizace, mezi nabízenými jazyky nechybí ani čeština. V seznamu proto namísto výchozí angličtiny zvolte právě ji, případně ještě prostřednictvím pole Download directory určete alternativní umístění pro uložení stahovaných souborů. Standardně se jedná o složku Downloads ve vašem uživatelském profilu, kterou využívají i jednotlivé webové prohlížeče, změnu máte možnost provést stisknutím tlačítka Select.

01instalace.png
Nastavení základních parametrů během instalace

Přímočaré a nejjednodušší použití programu JDownloader spočívá ve stahování pomocí klasických odkazů, jejichž frontu můžete vytvořit následováním příkazu Odkazy | Přidat | Přidat URL. Do automaticky zobrazeného dialogového okna poté vložte, která odkazuje na soubor určený ke stažení. Nemusí se jednat o přímou cestu, JDownloader si poradí také s různými na první pohled více „exotickými“ cestami, z nichž správný cíl extrahuje. Kdykoliv můžete stisknout také tlačítko Přidat URL na záložce Sběrač odkazů prozařazení nového odkazu.

Pokročilé nastavení a správa

Během stahování dat máte možnost sledovat průběh tohoto procesu prostřednictvím nabízených rozšiřujících polí, které která jsou zobrazena ve spodní části hlavního okna. Jmenovitě se jedná o položky Balíčky, Odkazy a Celková velikost, které doplňují aktuální statistiky. Mezi nimi nechybí okamžitý datový tok (Rychlost stahování), odhad celkového času úlohy (Stahování skončí za) a relativní vyjádření celého průběhu v procentech (Postup).

Stahování dat v řadě případů nemusí být aktuální prioritou při vytížení internetového připojení, a proto vám JDownloader nabízí také rozšiřující parametry. Pomocí položek Max. připojení lze omezit počet aktuálních připojení při paralelním stahování z vybraného zdroje, podobě můžete limitovat také nejvyšší povolený počet stahování pomocí pole Max. stahování). Konečně prostřednictvím nabídky Rychlost lze upravit povolenou rychlost datového přenosu.

02premium.png
Konfigurace prémiového účtu

Klasické stahování z různých stránek je velice často využívanou funkcí programu JDownloader, nicméně k dispozici je především široká podpora specializovaných online úložišť. Jestliže máte vytvořený a zaplacený takzvaný prémiový účet na některém z nich, můžete si z nepřeberného množství vybrat právě ten potřebný a otevřít dialog s nastavením prostřednictvím nabídky Premium v hlavním okně nástroje JDownloader.

Podpora rozšíření

Při zpracování placených prémiových účtů pak stačí v samostatně otevřeném dialogu vložit správné uživatelské jméno a heslo, program se pak o zpracování přihlašovacích informací postará sám. V praxi se občas může hodit stahování z vybraných online úložišť jen jako neregistrovaný uživatel, i když ve skutečnosti daným účtem disponujete. Abyste nemuseli ručně upravovat nastavení v každém takovém případě, lze dočasně deaktivovat využití prémiových účtu příkazem Premium | Premium aktivováno.

JDownloader poskytuje rozšíření funkcionality pomocí specializovaných pluginů, které usnadňují stahování dat a jejich zpracování. Přehled těchto modulů zobrazíte následováním příkazu Rozšíření | Správce rozšíření, poté můžete libovolný z nich dle potřeby zapnout či vypnout, stejně tak upravit detailní nastavení (jsou-li v rámci daného pluginu podporána).

03rozsireni.png
Přehled a správa rozšířeníX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Re: sovy Mira 14.  12.  2012 8:50
sovy VfB 14.  12.  2012 7:30
no... animexx 14.  12.  2012 1:54
FreeRapid ... dolph1888 14.  12.  2012 1:34
Stahovač a ladič systému Slizzard 14.  12.  2012 0:52
Přidat příspěvek Zobrazit vše