14.  11.  2005    Windows XP

Uspořádejte si nabídku Start

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Většina nainstalovaných programů přidává do nabídky Start zástupce pro spuštění nebo nastavení softwaru. Po nějaké době se tak nabídka stává nepřehlednou a je výhodné ji uspořádat.

1Klepněte na tlačítko Start a vyberte položku Programy. Zobrazí se nabídka nainstalovaných programů.
2Pro odstranění určité položky klepněte na její název pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte možnost Odstranit. Zobrazí se dialogové okno, kde klepnutím na tlačítko Ano potvrďte prováděnou akci. Tím dojde k přesunutí vybrané položky do Koše. Nemusíte se bát, že byste takto odstranili nainstalovaný program. 3V případě, že chcete položky v nabídce Start uspořádat podle vlastní potřeby, klepněte na požadovanou ikonu levým tlačítkem myši a za jeho stálého držení ji přetáhněte na vybranou pozici. Poté levé tlačítko myši uvolněte. 4Práce s nabídkou Start tímto způsobem je poněkud těžkopádná. Lepší je úpravy provádět pomocí Průzkumníka Windows. Klepněte na tlačítko Start pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Prozkoumat. 5Spustí se Průzkumník Windows, v němž se automaticky načte obsah složky Nabídka Start. Chcete-li přejít do podsložky Programy, poklepejte na danou složku levým tlačítkem myši. 6V prostředí Průzkumníka můžete se soubory provádět všechny standardní operace: přejmenovávat, mazat, přesouvat apod. Provedené změny se ihned projeví i v nabídce Start.
TIP: Potřebujete-li rychle vyhledat určitého zástupce nacházejícího se v nabídce Start, klepněte na tlačítko Start pravým tlačítkem myši a zvolte položku Najít. Otevře se dialogové okno Najít s načtenou složkou Nabídka Start. Do pole Název zadejte název souboru (nebo jeho část) a stiskněte tlačítko Najít. Po chvíli se v dolní části okna zobrazí seznam položek, které odpovídají zadání. Poklepáním na vybranou položku dojde ke spuštění programu nebo otevření dokumentu.
TIP: Nabídku Start můžete jednoduše zobrazit i bez myši. Stačí stisknout klávesu s logem Windows, která se nachází ve dvojím provedení v levé a pravé části klávesnice mezi klávesami Ctrl a Alt.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře