9.  4.  2007   

Vánoční spořič obrazovky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na webových stránkách Microsoftu naleznete povedený spořič obrazovky se zimním motivem. Spořič je dostupný zcela zdarma a jeho instalace vám nezabere více než pár minut.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu download.microsoft.com. V části Search for a Download do políčka Keywords vepište Windows XP Winter Fun Screensavers a stiskněte tlačítko Go. 2Zobrazí se seznam nalezených výsledků, kde klepněte na odkaz Windows XP Winter Fun Screensavers s popularitou #157. Načte se nová stránka, kde zkontrolujte název programu a stiskněte tlačítko Download. 3Otevře se okno Stažení souboru, v němž klepněte na tlačítko Uložit. V okně Uložit jako vyberte požadovanou složku pro uložení zkontrolujte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. Před zahájením stahování ze serveru download.microsoft.com je možné, že bude vyžadována kontrola pravosti vašeho operačního systému Windows XP (namísto tlačítka Download se nejprve zobrazí tlačítko Continue). Kontrola by měla proběhnout zcela automaticky po stisknutí tlačítka Continue. V opačném případě se spustí jednoduchý průvodce, který vás ověřením pravosti provede krok za krokem. 4Na stáhnutý program screensaverfunpack.exe poklepejte levým tlačítkem myši – tím dojde ke spuštění instalačního průvodce. V úvodní obrazovce stiskněte tlačítko Next, seznamte se s licenčním ujednáním, odsouhlaste jej vybráním položky I accept the terms in the license agreement a klepněte na Next. 5Pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Install. V průběhu instalace postupně dojde ke zobrazení oken Setup s dotazem, zda si přejete nainstalovat jednotlivé spořiče, které jsou součástí tohoto balíku. Jestliže uvedený spořič instalovat nechcete, klepněte na tlačítko Ne. 6Pro nainstalování daného spořiče do systému stiskněte tlačítko Ano a klepáním na Next se proklikejte zobrazeným průvodcem. Instalaci dokončíte stisknutím tlačítka Finish. 7Otevřete nabídku Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Zobrazení (další možností je na volné místo na ploše klepnout pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vybrat možnost Vlastnosti). 8Přejděte na záložku Spořič obrazovky a z nabídky vyberte možnost Holiday Snowflakes pro spořič se sněhovými vločkami, nebo Amazing Windows XP pro „nevánoční“ spořič s informacemi o zajímavých funkcích Windows XP. 9Přejete-li si zobrazit náhled na vybraný spořič, klepněte na tlačítko Náhled. Následně zkontrolujte dobu nečinnosti práce s počítačem, po které se má spořič automaticky spustit, a pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko OK.
TIP: Je-li aktivní některý z nově nainstalovaných spořičů obrazovky, pro jejich zrušení a návrat do Windows stiskněte na klávesnici libovolnou klávesu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře