21.  4.  2010    Sociální sítě

Videoprůvodce: Připojte se k Facebooku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud ještě nejste na Facebooku a rádi byste se přidali, pak je tento článek právě pro vás. Prozradíme vám, jak najít přátele online a kterými postupy to rozjet opravdu naplno!

Vítejte u dalšího vydání oblíbeného pořadu Jak na počítač, který pro vás připravuje společnost UPC a web JNP.cz. Hlavní náplní dnešního dílu se stane představení praktických možností populárního Facebooku, během několika okamžiků tak o sobě dáte vědět světu a spojíte se s přáteli. Podíváme se ale také na recenzi hardwaru, který se může stát dobrou investicí.

Na nejpopulárnějším komunitním serveru Facebook je již milion Čechů. Pokud mezi nimi stále chybíte, je nejvyšší čas se přidat. Spojíte se s přáteli a budete s nimi moci sdílet fotky, zajímavé odkazy, videa, hrát hry nebo jim jen povíte, co právě děláte. Facebook umí bavit, využijte toho právě teď.

Nezvládáte všechny možnosti Facebooku a potřebujete rádce krok za krokem? Připravili jsme pro vás detailního průvodce! V našem facebookovém speciálu najdete detailní postupy registrace, odebírání upozornění, odhalíte i výhody použití Facebooku v mobilu. To vše jen za 39 Kč!

Rychlá úvodní registrace

Abyste mohli Facebook používat, musíte se nejprve zaregistrovat. Do webového prohlížeče zadejte adresu www.facebook.com, vpravo vidíte krátký registrační formulář, který je třeba vyplnit. Použijte své jméno a příjmení a vyplňte i datum narození. Uvedení opravdových údajů je důležité pro to, aby vás vaši přátelé mohli snadno najít, některá data můžete později skrýt a nezveřejňovat. Po vyplnění všech políček stiskněte tlačítko Zaregistrovat se.

Přidání přátel z e-mailu

Facebook toho opravdu umí velmi mnoho, jeho základní princip však spočívá v tom, že vše sdílíte s přáteli. Přátele přidáte jednoduše tak, že dovolíte Facebooku, aby prohledal kontakty ve vaší e-mailové schránce. Následně pak vyberete, koho přidat a koho ne. Heslo k e-mailové schránce se nikam neukládá, nemusíte se proto bát. Pokud kontakty ze svého e-mailu přidat nechcete, samozřejmě nemusíte.

Vyhledání přátel průvodcem

Během přidávání přátel vyplňte název střední případně i vysoké školy, kterou jste navštěvovali a firmu, kde pracujete. Facebook vám opět navrhne další přátele, které byste mohli znát. Následující krok je pak věnován výběru země, ze které jste. Po dokončení průvodce se podívejte do své e-mailové schránky a v e-mailu s předmětem Ověření Facebook účtu klepněte na odkaz. Tím je vás účet na Facebooku aktivován.

Zábava může začít

Jakmile vaši přátelé potvrdí, že vás znají, můžete sledovat, co právě dělají. Stačí se přepnout na záložku Domů. I vy sami se můžete vypsat do kolonky Co se Vám právě honí hlavou nebo přidat odkaz nebo video, které vás právě zaujalo. Svou zprávu odešlete tlačítkem Sdílet. Facebook je také skvělé místo, kde zveřejnit inzerát, že darujete koťata, prodáte lístky na koncert nebo nemáte s kým jít večer na kafe. Vzájemně si můžete příspěvky komentovat nebo příteli sdělit, že se vám to, co píše, jednoduše Líbí.

Kvízy a hraní her

Na Facebooku můžete mimo jiné vyplňovat nejrůznější testy a kvízy nebo hrát hry. Nejčastěji je objevíte tak, že je vyzkouší vaši přátelé a vám se potom objeví na stránce výpisů jejich činnosti. Použít můžete však také vyhledávání v pravém horním rohu. Zajímavá je hra Who has the biggest brain (Kdo má větší mozek), kde si v logických úkolech můžete poměřit inteligenci se svými přáteli. Skvěle se pobavíte i u her Waka waka nebo Biotronic.

Stránky a fanoušci

Máte rádi české pivo? Už se nemůžete dočkat slunečného léta? Nemáte rádi některé české politiky? Staňte se fanoušky Stránek nebo členy Skupin, které korespondují s vašimi názory. Opět na ně natrefíte buď u svých přátel, tentokrát v sloupci Nejdůležitejší události nebo použijte vyhledávání. Poté stačí klepnout na odkaz Staňte se fanouškem nebo Přidat se ke skupině.

Nevíte si rady? Nechte si poradit

Pokud se nejen v možnostech a nastaveních Facebooku ztratíte, nechte si poradit na našem webu. V rámci bezplatné poradny zde můžete i bez registrace klást libovolné dotazy, na než vám redakce i ostatní čtenáři odpoví. Facebook je pouze jedním z témat, řešit zde můžete problémy ze všech oblastí použití počítače a internetu.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

ehm aldik7 25.  4.  2010 14:31
Re: rada aldik7 25.  4.  2010 14:28
rada peter 21.  4.  2010 15:16
Přidat příspěvek Zobrazit vše