28.  6.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

VirusTotal: Desítky antivirů si posvítí na vaše soubory

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud si nejste jisti (ne)závadností některého souboru, máte možnost jej odeslat k důkladné kontrole desítkám antivirů najednou. Vyzkoušejte bezplatné online skenery.

Online ochrana proti virům je vhodným doplňkem ke standardnímu antivirovému programu. Od klasických antivirů se liší především tím, že se obejdou bez instalace, navíc nabízí kontrolu pomocí desítek antivirových programů současně. Online antiviry provádí kontrolu souborů tzv. na požádání. Tyto služby tedy neprovádí skenování diskových jednotek, jako je tomu u klasických antivirů, ale kontrolují pouze konkrétní soubory, které dané službě pošlete.

Pokud vás váš antivirový program upozorní na virovou nákazu a vy o ní máte své pochybnosti, otestujte soubor pomocí Virus Total a podívejte se, jak reagují tzv. renomované antiviry, tedy především AVG, Kaspersky, McAfee, NOD32 a Symantec a další. Pokud jej všechny označí za bezpečný, lze předpokládat, že se jedná o falešný poplach. VirusTotal je jednou ze služeb poskytujících rychlou online analýzu souborů. Využívá antivirových produktů téměř čtyřiceti výrobců a pracuje vždy s jejich nejaktuálnější virovou databází.

Pro kontrolu požadovaného souboru pomocí VirusTotal je třeba zadat umístění tohoto souboru do kolonky Upload a file na záložce Analysis. Umístění souboru zadejte pomocí tlačítka Procházet, čímž otevřete okno se strukturou adresářů, ve které najděte požadovaný. Soubor vložíte tlačítkem Otevřít, analýzu pak spustíte klepnutím na tlačítko Send file. V případě infikování soboru virem je na vás, jak s tímto souborem naložíte. VirusTotal slouží pouze jako prostředek pro upozornění na přítomnost viru.

vt.png
Část výsledného výpisu po kontrole jádry antivirových programů

Soubory můžete k analýze posílat také pomocí e-mailu. Stačí pouze jako adresu příjemce zvolit scan@virustotal.com a do předmětu napsat SCAN. Soubor však nesmí být větší než 20 MB. Pro jednodušší odesílání souboru k analýze máte možnost využít možnost integrování služby VirusTotal do kontextové nabídky Windows. K tomu je potřeba instalační soubor, který získáte zde.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Antivírus bozec 28.  6.  2011 19:16
Přidat příspěvek Zobrazit vše