18.  11.  2008    Windows Vista

Vybíráme nejlepší gadgety pro Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Novinkou Windows Vista oproti původním XP je postranní panel, který dovoluje přidávat populární gadgety různého zaměření, zde nazývané miniaplikace. Představíme desítku výborně hodnocených, doplňte s námi další!

Nejrůznější gadgety do postranního panelu nepotřebujete do té doby, než některé z nich vyzkoušíte. Opravdu, rychle si na ně zvyknete a vše důležité máte hned po ruce. Přehled miniaplikací můžete nalézt na stránkách Microsoftu, otestovali jsme je však za vás a vybrali desítku nejpovedenějších. Pokud máte některé své oblíbené, prozraďte je nám i všem čtenářům v diskuzi pod článkem.

SearchBud

Díky SearchBud můžete web prohledávat opravdu rychle, podporuje totiž nejen Google a další vyhledávače, ale také například přímé dotazy na Wikipedii, YouTube a další. Miniaplikací tohoto druhu existuje nespočet, avšak SearchBud si drží kompaktní vzhled a okamžité zobrazení výsledků. V nastavení si můžete mírně poupravit vzhled a jednotlivé grafické prvky. 

Control System With Clock

Mezi základní požadavky při využití většího počtu miniaplikací patří jejich minimalistický design. Právě to Control System With Clock splňuje na výbornou, na malém prostoru vám nabídne rychlé odkazy pro hibernaci, restartování a vypnutí počítače, nechybí ani přechod do úsporného režimu nebo možnost odhlášení. Vše je doplněno o zobrazení aktuálního času. 

WeatherBug

Gadgetů pro předpověď počasí a zobrazení informací o jeho aktuálním stavu existuje nespočet, WeatherBug ale patří mezi špičku. Všechny údaje jsou zobrazeny velice přehledně, rychle se aktualizují a nechybí ani střednědobé předpovědi. Pokud hledáte alternativu, patří v Česku mezi nejpopulárnější miniaplikace Meteopressu.

SysInfo

Kompletní informace o systému, tak by se dalo shrnout poslání miniaplikace SysInfo. Velice rychle zjistíte, nakolik jsou vytížené systémové prostředky, můžete si nastavit styl zobrazení a filtrovat jednotlivé podrobnosti. Dá se říct, že tato miniaplikace řeší roztříštěnost podobných údajů po celém systému Windows Vista. 

PowerDo

Takzvaných „ToDo listů“, tedy seznamů úkolů si můžete do postranního panelu pořídit hned několik. Proč se tedy vyplatí sáhnout právě po PowerDo? Výhodou je velice jednoduché použití, které však nebrání v tom, abyste úkolům přiřadili různou důležitost. Ke každému z nich zároveň můžete připojit datum splnění, a když je konečně hotov, stylově si jej odškrtnout. 

Jak na počítač

Připravili jsme pro vás praktickou pomůcku pro práci s naším webem. Díky miniaplikaci Jak na počítač budete mít neustále přehled o tom, který tip právě vyšel, můžete listovat všemi dalšími a přečíst si o nich krátké anotace. Samozřejmě nechybí možnost rychlého otevření konkrétního článku v celém znění přímo v okně prohlížeče. 

Zprávy iDNES.cz

Ano, aktuální zpravodajství můžete sledovat pomocí nejrůznějších RSS čteček, většinou ale stačí omezit se na jeden z nejsilnějších kanálů. Možná také proto server iDNES.cz vydal vlastní miniaplikaci, která uvádí titulky hlavních zpráv (můžete si zvolit požadované kategorie) a nabízí stručné anotace. Vše rychle, jednoduše a prakticky. 

App Launcher

Také máte pocit, že je panel snadného spuštění hloupě „mimo centrum dění“ a že jsou ikonky strašně malé? Pak si do postranního panelu přidejte miniaplikaci App Launcher, která vám usnadní bytí ve Vistě. Technikou táhni a pusť nebo ruční editací do ní velice jednoduše umístíte zástupce důležitých umístěn a budete je mít vždy po ruce.

Poznámky

Pokud si některá miniaplikace přímo z výchozí výbavy Windows Vista zasluhuje pozornost, pak jsou to jednoznačně Poznámky. Čas od času si určitě každý potřebuje rychle něco poznamenat a právě klasické žluté papírky v moderním provedení jsou ideální volbou.

Recent Items

Seznam naposledy otevřených souborů je pro urychlení práce určitě fajn, ale proč je tak nepříjemně schován v nabídce Start? Díky miniaplikaci Recent Items jej budete mít stále po ruce, nastavit si můžete i počet takto nabízených zkratek.

Které miniaplikace používáte vy a jaké z nich byste doporučili ostatním čtenářům? Vyberme nejlepší gadgety tohoto typu, prozraďte své tipy v diskuzi pod článkem!
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Dalsie? J4N0 26.  2.  2009 14:20
Přidat příspěvek Zobrazit vše