12.  12.  2010    Windows 7  |  Windows Vista

Vyčištění disku ve Windows na počkání

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ve Windows Vista i 7 najdete praktický nástroj pro odebrání přebytečných souborů. Pokud na jeho spouštění nechcete pamatovat, můžete vše skombinovat s plánovačem úloh.

Abyste nemuseli procházet každou složku a vyhledávat, které soubory již nejsou zapotřebí, můžete využít výchozího nástroje přímo ve Windows. Najdete jej v Ovládacích panelech a můžete díky němu rychle odhalit například dočasné soubory Windows, prohlížeče nebo již nepotřebné záložní soubory. Pro vyčištění systému postupujte následovně:

  1. Následujte příkaz Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení.
  2. V sekci Nástroje pro správu levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Uvolnit místo na disku.
  3. V nově otevřeném dialogu nyní zvolte, zda si přejete vymazat pouze svá přebytečná data (Pouze moje soubory) nebo všech uživatelských účtů (Soubory od všech uživatelů v tomto počítači).
  4. Zvolte jednotku (nejčastěji C:\) a stiskněte tlačítko OK. Systém automaticky vyhledá nepotřebné soubory a výběrem pak můžete libovolné z nich smazat.
210.png
Automatické čištění disku od přebytečných souborů

Předchozí postup má drobnou nevýhodu v tom, že na vyčištění disku musíte pamatovat a čas od času je popsaným způsobem ručně spustit. Přitom by bylo mnohem lepší mít čištění k dispozici automaticky: využijte proto výchozího Plánovače úloh systému Windows, kde si přesně nastavte intervaly spouštění. Plánovač spusťte vložením jeho názvu do pole Prohledat programy a soubory v nabídce Start. Jako název spustitelného souboru zadejte cleanmgr.exe, který odpovídá právě aplikaci Vyčištění disku. Samozřejmě se v naplánovaných úlohách nemusíte omezit pouze na tuto aplikaci, využít automatického spouštění můžete u libovolného spustitelného souboru, tedy jakékoli aplikace.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: soutěž o notebook limak007 12.  12.  2010 14:52
soutěž o notebook razzl 12.  12.  2010 13:26
čeština limak007 12.  12.  2010 12:33
Přidat příspěvek Zobrazit vše