9.  9.  2010    Windows 7

Vydejte se na průzkum motivů Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Oblíbenou možností změny vzhledu Windows 7 jsou takzvané motivy, v anglickém originále themes. Použitím motivu nemusíte nastavovat vzhled jednotlivých prvků ručně.

Motivy tedy fungují jako knihovna vzhledů, s níž rychle přizpůsobíte vzhled Windows 7 svému vkusu. Pro výběr některého z předpřipravených motivů (později také vlastnoručně vytvořeného) klepněte na plochu pravým tlačítkem myši a zvolte příkaz Přizpůsobit. Nyní máte k dispozici tři hlavní skupiny motivů, které nesou následující názvy:

  • Moje motivy – v této kategorii najdete vlastní motivy, které postupně uložíte. Jakmile provedete změnu ve výchozím motivu, ale ještě jej neuložíte, bude zde dostupný pod označením Neuložený motiv.
  • Motivy prostředí Aero – předpřipravené motivy systému Windows 7. Kromě prvně použitého motivu se známou rybičkou na ploše se vám nabízejí také další motivy, jež se liší použitými pozadími plochy, jejich počtem, barvou a průhledností oken apod.
  • Motivy základní a vysoký kontrast – speciální skupina motivů, které více než na pěkný vzhled dbají na praktické použití. Najdete zde tedy motivy s vypnutou průhledností (oceníte především na pomalejších počítačích) nebo vysokým kontrastem (vhodné pro uživatele se zrakovým postižením či vadou displeje).
pozadi.png
Jednou z možností detailního přizpůsobení vzhledu je i nastavení pozadí plochy

Ikona libovolného motivu není samoúčelná, rovnou vám totiž prozrazuje, jaké barvy a pozadí plochy jsou v něm použity. Díky nejvýše umístěnému čtverci odhadnete barvu okna a případně použitou průhlednost, pod ním jsou umístěné náhledy pozadí plochy. Je-li navíc v motivu využita novinka pro rotaci více obrázků, zobrazí se zde v náhledu naskládané za sebou.

Libovolný motiv vyberte klepnutím levým tlačítkem myši na ikonu, která jej reprezentuje, změny se okamžitě projeví na celé ploše a všech otevřených oknech. Naopak uložení pro pozdější rychlé načtení aktuálního nastavení vzhledu následujte odkaz Uložit motiv v již zmíněné sekci Moje motivy.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře