10.  10.  2010    Windows 7

Vylaďte rychlost Windows trikem s ReadyBoost

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Zajímavou a užitečnou funkcí systému Windows je možnost nastavení ukládání pracovních souborů z paměti (swap) na běžnou flash paměť. Poradíme vám, jak na detailní nastavení.

Dříve, ještě před Windows Vista, se standardně používalo ukládání na pevný disk, nicméně ten vinou své pomalosti při čtení i zápisu velice často představoval slabé místo výkonu systému. Flash paměť v podobě tolik oblíbených USB klíčenek nabízí nesrovnatelně výkonnější přístup a rychlost.

Po připojení flash paměti do volného rozhraní počítače se systémem Windows 7 máte možnost ji nastavit jako odkládací pomocí Průzkumníka Windows následujícím způsobem:

  1. Nejprve spusťte Průzkumníka Windows.
  2. V seznamu dostupných jednotek pravým tlačítkem myši klepněte na položku odpovídající připojené flash paměti a z místní nabídky zvolte příkaz Vlastnosti. Tím se otevře dialogové okno, kde zvolte záložku ReadyBoost.
    219.png
    Nastavení ReadyBoost v systému Windows
  3. Pokud má cílová flash paměť dostatečný výkon a kapacitu, můžete aktivovat možnost Používat toto zařízení a pomocí jezdce Místo vyhrazené pro větší rychlost nastavit velikost.
  4. Všechny změny a zahájení využití flash paměti proveďte stisknutím tlačítka OK.

Pokud během práce vyjmete flash disk z počítače, běh systému Windows 7 se tím nikterak drasticky nenaruší, pouze opět dojde k ukládání dat na pomalejší pevný disk. Podobně je tomu také v případě, kdy počítač vypnete s připojeným flash diskem a později jej opět zapnete, avšak již bez flash disku. Systém Windows 7 se bez problémů spustí, a pokud později disk za běhu připojíte, automaticky dojde k opětovnému odkládání dat na něj.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře