7.  3.  2012    Windows 7

Vylaďte si fádní písmo a barvy příkazového řádku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času možná i vy zabrousíte do příkazového řádku, jehož strohé černobílé vzezření nemusí vyhovovat každému. Poradíme vám, jak si jej v tomto ohledu přizpůsobit.

Pokud je vám výchozí nastavení písma příkazového řádku nepříjemné, především například hůře čitelné, můžete si změnit jeho velikost i typ následovně:

  1. Na titulek okna příkazového řádku klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Vlastnosti.
  2. V nově otevřeném dialogu přejděte na záložku Písmo.
  3. Pomocí nabídky Písmo nyní zvolte požadovaný druh písma a prostřednictvím seznamu Velikost vyberte jeho velikost.
  4. Změny uložte stisknutím tlačítka OK, projeví se okamžitě.
matr.png
Příkazový řádek si můžete upravit podle vlastních představ

Ve stejném dialogu Vlastnosti můžete také podrobně nastavit bary skazového řádku, jeho pozadí i zobrazeného textu. Slouží k tomu intuitivně pojmenovaná záložka Barvy, kde můžete vybrat z nabízené palety, případně přesně definovat složkami červené, zelené a modré v sekci Vybrané hodnoty barev. Také tyto úpravy se projeví okamžitě v aktuálním příkazovém řádku.

Tip navíc: Okno příkazového řádku je samozřejmě čistě textové, a tak se občas může hodit označit vybraný text – klasický výběr z ostatních textových částí Windows ale nefunguje. Klepněte proto do libovolné oblasti příkazového řádku pravým tlačítkem myši a z nově otevřené místní nabídky vyberte příkaz Označit. Přetažením myší za současně stisknutého levého tlačítka vyberte požadovanou obdélníkovou oblast a na závěr stiskněte klávesu Enter. Nyní je vybraná oblast v textové podobě uložena ve schránce. 
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře