10.  9.  2010    Internet

Vylepšení Windows Live Mail lusknutím prstů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Windows Live Mail patří mezi oblíbené součástí kompletního balíčku zdarma dostupných Live služeb. Jak si jeho chování přizpůsobit a kterými možnostmi rychle usnadnit práci s ním?

Ať už využíváte některý ze zdarma dostupných freemailů, nebo e-mail, který vám přidělil poskytovatel internetu, můžete si ke správě pošty vybrat klienta Windows Live Mail. Jeho význam stoupá v nových Windows 7, kde již poštovního klienta vůbec nenajdete, a tak si jej musíte přidat. Instalace a zprovoznění jsou velice jednoduché, prozradíme vám však, jak si jej lépe přizpůsobit.

Program Windows Live Mail můžete, podobně jako ostatní programy Live, získat z webové adresy download.live.com. Zde jej zdarma stáhněte a nainstalujte do počítače. Pro kompletní využití všech možností si také založte Live ID účet, právě ten pak bude schraňovat vaši poštu a případné další možnosti služeb Windows Live.

Na složky efektivně

Základem co možná nejjednodušší práce v poštovním klientovi Windows Live Mail by se vám mělo stát zvládnutí zobrazení složek a jejich správa. Dostupné složky (nepleťte si je se složkami na úrovni systému souborů) najdete v levé části. Kromě základních složek si samozřejmě můžete vytvořit také vlastní, stačí, abyste do prostoru u seznamu klepli pravým tlačítkem myši a zvolit příkaz Nová složka. Ze všech složek je nejdůležitější Nepřečtené e-maily, v níž najdete nové zprávy.

Jak na automatické mazání zpráv

Podobně jako v případě klasických souborů a složek, ani Windows Live Mail při mazání zpráv tyto ve skutečnosti trvale neodstraňuje, namísto toho je umisťuje do zvláštní složky s názvem Odstraněná pošta. Abyste nemuseli myslet na její ruční promazávání, nastavte si automatické pročištění. V hlavní nabídce následujte příkaz Nástroje | Možnosti,vyberte záložku Upřesnit a na ní stiskněte tlačítko Údržba. Aktivujte možnost Při ukončení vyprázdnit složku Odstraněná pošta, odteď se smazaná pošta skutečně odstraní.

151.png
Nastavení automatického mazání odstraněné pošty

Jak ke zprávám přidat automatický podpis

Mezi základní slušnosti formálních i většiny neformálních e-mailů patří dodržení několika pravidel. Podobně jako v klasické psané korespondenci sem kromě jiného patří také vložení oslovení a pozdravu, respektive patičky na závěr zprávy. Pro vytvoření automatického podpisu následujte příkaz Nástroje | Možnosti a pak zvolte záložku Podpisy. Ve skupině možností Podpisy stiskněte tlačítko Nový a do textového pole Text vepište požadovaný podpis. Aby došlo k připojení podpisu, aktivujte ještě možnost Přidávat podpisy ke všem odesílaným zprávám.

Nečekejte na e-maily příliš dlouho

Někdy je zapotřebí, abyste formou e-mailu vedli dialog co možná nejpodobnější tomu ve skutečnosti. V takovém případě samozřejmě potřebujete, aby Windows Mail kontroloval dostupnost nových zpráv na poštovním serveru poměrně často, proto zvolte příkaz Nástroje |Možnosti avyberte záložku Obecné. Ujistěte se, že je aktivována možnost Kontrolovat nové zprávy každých… a do přilehlého pole vepište požadovanou prodlevu v minutách. Pro pohodlnou práci můžete nastavit prodlevu v jednotkách minut, jelikož se takovýmto připojením síť stejně příliš nevytěžuje.

Jak na automatické čištění schránky

Jedním z nejvíce praktických triků pro automatické pročištění e-mailové schránky je využití jednoduchého pomocníka, který jej přímo součástí klienta Windows Live Mail. Pro zobrazení požadovaného dialogu v první řadě v hlavní nabídce následujte příkaz Nástroje | Možnosti, kde na záložce Upřesnit stiskněte tlačítko Údržba a poté Vyčistit. Nyní můžete stisknutím tlačítka Odebrat zprávy odstranit obsah všech stažených zpráv, případně stisknutím tlačítka Odstranit odebrat jejich záhlaví a zápatí.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře